Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nowe elektrobusy zasilą jaworznicką flotę

Nowe elektrobusy zasilą jaworznicką flotę

Coraz więcej miast stawia na elektromobilność w transporcie miejskim. Już niebawem kolejne tego typu pojazdy zasilą flotę autobusową w Jaworznie. 

Reklama

Śląsk pierwszy w Polsce

To śląskie miasto autobusy elektryczne wprowadziło do eksploatacji już w 2015 roku. Warto dodać, jako pierwsze miasto w Polsce. Dziś w swoim taborze ma 44 pojazdy tego typu. Teraz, miasto zdecydowało się na kupno kolejnych sześciu elektrobusów. W planach jest też wykonanie stacji ładowania w zajezdni PKM. 

Rosnąca popularność elektryków

Jaworzno to tylko jedno z wielu polskich miast, które coraz odważniej stawiają na elektrobusy. Na zwiększenie ich popularności wpłynęły zapewne dopłaty z Unii Europejskiej. Jak podaje „Rzeczpospolita”, dane firmy JMK Analizy Rynku Transportowego wskazują, że w pierwszych trzech miesiącach 2021 r. zarejestrowano 40 takich pojazdów. Następne dostawy już się szykują. W złożonych zamówieniach jest 266 elektrobusów, 79 w trakcie procedury przetargowej, a 26 czeka na potwierdzenie finansowania. To razem kolejnych 371 autobusów. 

W czołówce Europy

Pod względem elektrycznego transportu zbiorowego Polska wypada bardzo korzystnie. Najwięcej autobusów elektrycznych znajduje się w Warszawie. To aż 161 pojazdów, co daje stolicy Polski drugie miejsce w Europie, pod względem wielkości floty elektrobusów. Pierwszy w tym rankingu jest Londyn. Pośród polskich miast w czołówce znajdują się jeszcze Kraków i właśnie Jaworzno.

Źródło: PAP, teraz-srodowisko.pl.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.