Nowe moce zainstalowane w OZE w II kwartale 2015 roku

W pierwszym półroczu br. zdecydowaną większość z nowych mocy w energetyce odnawialnej w Polsce stanowiły farmy wiatrowe. Ich potencjał na dzień 30 czerwca wynosił ponad 4,1 GW.

Jak wynika z danych publikowanych w rejestrze Urzędu Regulacji Energetyki, na który powołuje się wnp.pl, II kwartał br. zaowocował zainstalowaniem nowych mocy OZE. Do końca czerwca br. powstało w Polsce 178,4 MW instalacji OZE. Największą część, bo aż 166,1 MW stanowią farmy wiatrowe, nowe instalacje fotowoltaiczne to około 9 MW.

Łączny potencjał czystej energii na koniec I półroczna br. wynosił w naszym kraju 6333 MW. Na tę wielkość składa się udział takich elementów jak: farmy wiatrowe (4117,4 MW), elektrownie wodne (980 MW), elektrownie biomasowe (1008,2 MW), biogazownie (191,4 MW) oraz fotowoltaika (35,6 MW).

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

W Osieku powstanie farma fotowoltaiczna na potrzeby Grupy Azoty Siarkopol. Kilkanaście tysięcy paneli wyprodukuje rocznie niemal 5 GWh energii

Grupa Azoty Siarkopol wybuduje w Osieku (woj. świętokrzyskie) gigantyczną farmę fotowoltaiczną na własne potrzeby. To pierwsza w Polsce inwestycja firmy we własną elektrownię. Farma powstanie na niezagospodarowanych terenach powstałych po wydobyciu siarki.