Od jutra panele fotowoltaiczne w ofercie IKEA!

Od piątku, 28 kwietnia, w sklepach Ikea można kupić instalacje fotowoltaiczne. Energia Słoneczna dla Domu to nowy program IKEA, dostępny we wszystkich sklepach sieci już od jutra.

Program realizowany jest w ścisłej współpracy z firmą GEO Solar, partnerem IKEA w zakresie produkcji energii z odnawialnych źródeł. W jej kompetencjach leży przygotowanie indywidualnej oferty dla klienta, sprzedaż i montaż rozwiązania, wsparcie w podłączeniu do sieci energetycznej oraz monitoring i serwis gwarancyjny instalacji.

Od lat staramy się przybliżać naszym klientom ideę zrównoważonego życia i oszczędzania zasobów naturalnych. Dbamy o to, aby proekologiczne rozwiązania z oferty IKEA były proste w obsłudze i za sprawą niskiej ceny – dostępne dla wielu osób. Podobne wyzwanie postawiliśmy sobie w kwestii fotowoltaiki. Oferta IKEA. Energia Słoneczna dla Domu to nieskomplikowana procedura zakupu, wsparcie na każdym etapie procesu i duża konkurencyjność cenowa – komentuje Katarzyna Dulko-Gaszyna, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail.

Ikea przytacza dane w których szacuje się, że w Polsce do 2021 roku ceny energii elektrycznej wzrosną o około 4% w skali każdego roku, co oznacza łączny wzrost cen w tym okresie nawet o 20%. Aktualna średnia cena energii pozyskiwanej z sieci dla gospodarstw domowych to około 0,60 zł/kWh. Koszt energii wyprodukowanej przez własną instalację fotowoltaiczną to mniej niż 0,30 zł/kWh.

Szacunkowe koszty i korzyści można obliczyć samemu, nie wychodząc z domu, za pomocą kalkulatora oszczędności dostępnego pod adresem: IKEA.pl/energia lub kontaktu telefonicznego. Niezbędne informacje można uzyskać także w Strefach Energii dla Domu, które pojawiły się w sklepach IKEA w całej Polsce.

Polska będzie jednym z pierwszych rynków, w którym Ikea wprowadzi sprzedaż paneli fotowoltaicznych jednocześnie we wszystkich sklepach sieci na terenie całego kraju. Panele są już dostępne w sprzedaży w sklepach sieci Ikea m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwajcarii.

Szwedzka sieć sklepów zapowiedziała, że do roku 2020 będzie produkować tyle energii odnawialnej ile zużywa. Aby osiągnąć niezależność energetyczną, firma zainwestowała już 1,5 mld euro, głównie w energię wiatrową i słoneczną. Na całym świecie zainstalowała już ponad 700 tys paneli fotowoltaicznych na swoich budynkach. W Polsce IKEA posiada kilka farm wiatrowych na Podkarpaciu (w Rymanowie, Bukowsku, Łękach Dukielskich), we Wróblewie w województwie łódzkim, a także zobowiązała się kupić kolejne farmy wiatrowe w Gizałkach oraz Lubartowie.

Grupa IKEA w Polsce posiada obecnie dziewięć sklepów, które w roku 2016 odwiedziło prawie 28 milionów osób, a wartość sprzedaży osiągnęła około 3 mld zł.

1 comment

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy – 8.12.

Dzisiaj Polska zdecydowanie wywietrzona. Na północy oraz zachodzie naszego kraju można oddychać bez obaw i cieszyć się dniem, który warto spędzić na świeżym powietrzu. Oby tylko pogoda dopisała. Macie jakieś plany? Uważać na siebie powinni mieszkańcy Małopolski – tam smog nadal wisi, choć jest lepiej niż wczoraj, oraz mieszkańcy Warszawy i okolic. Sprawdzajcie stan jakości powietrza w ciągu dnia.

Codzienny raport smogowy – 9.12.

Dziś Polska w zieleni! Smog zniknął nawet w Krakowie, gdzie powietrze może powalić na kolana i wywołać kolorowy zawrót głowy. Wbrew pogodzie, która w całym kraju zapowiada się deszczowa, warto wyjść i nawdychać się tego, co dobre. Przypominamy, że dziś niedziela bez handlu i Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji, a imieniny obchodzą: Jan, Leokadia, Piotr, Wiesław i Wiesława.