Okradziono Zwierzęcą Przystań w Jeleniej Górze

Dziś w nocy nieznani sprawcy włamali się na teren Zwierzęcej Przystani w Jeleniej Górze i okradli placówkę. Zginęły nie tylko niezbędne w opiece nad zwierzętami przedmioty, ale nawet łopaty czy elementy przygotowane do budowy kojców. Jakim trzeba być bezczelnym człowiekiem, aby coś takiego zrobić?! – czytamy na stronie facebookowej Zwierzęcej Przystani.

Centrum szkoleniowo-adopcyjne dla zwierząt Zwierzęca Przystań działa na terenie Dolnego Śląska. Działanie organizacji skupia się wokół poprawy warunków bytowych zwierząt, a także zwalczania przejawów znęcania się nad nimi. Członkowie organizacji często prowadzą akcje adopcyjne zwierząt porzuconych, bezdomnych ale także tych odebranych właścicielom z powodu okrutnego traktowania.

Fotowoltaika od Columbus Energy

 W nocy z 25 na 26 marca placówka została okradziona przez nieznanych sprawców.

Ukradziono nam zapas karmy dla zwierząt. Miski metalowe zakupione do kojców, gryzaki, posłania, środki na pchły i kleszcze, tabletki na odrobaczenie dla zwierząt! Ponadto łopaty, beton b20, słupki metalowe, które miały posłużyć do ogrodzenia dalszej części terenuinformują właściciele.

Link do nagrania

Do centrum mieszczącego się przy ul. Lubańskiej w Cieplicach transportowane są kolejne zwierzęta. Teraz brakuje przede wszystkim karmy i piasku do kojców. Jak podkreślają wolontariusze, w obecnej sytuacji nie mają nawet łopaty, by czyścić kojce.

Zwierzęcą Przystań można wspierać poprzez stronę: tutaj

fot. ratujemyzwierzaki.pl