Codzienny EKO-horoskop: 26.03.

Udało Wam się zrobić koktajl na bazie szpinaku i awokado? Jak już podbiliście kuchnię i w ramach domowej kwarantanny wpadliście na pomysł, że warto byłoby posprzątać chałupę, to nasza eko-wróżka poleca dziś ekologiczne sposoby na sprzątanie lub zagospodarowanie starych rzeczy i ubrań.

Horoskop dzienny: Wodnik

Wodnik (20.01-18.02)

Fotowoltaika od Columbus Energy

Dom wysprzątany na błysk, ale garaż i piwnica chyba wymagają Twoich odwiedzin! Jeśli w piwnicy stoi stary taboret albo komoda, które od dawna czekały na renowację, teraz jest dobry czas, by przywrócić im blask! Naprawiaj, nie wyrzucaj!

Horoskop dzienny: Ryby

Ryby (19.02-20.03)

Jesteś osobą, która lubi nowe wyzwania. W obecnej sytuacji z pewnością zastanawiasz się, jak zająć czas. Bo ile można oglądać seriale? Przecież mógłbyś nauczyć się czegoś pożytecznego, czegoś, za co domownicy z pewnością Ci podziękują – czyli robienia domowej nalewki! Nic prostszego! W końcu nic tak nie umili wieczoru, jak kieliszek trunku własnej roboty!

Horoskop dzienny: Baran

Baran (21.03-19.04)

Najlepiej będzie, jak przestaniesz czytać wiadomości o nieuchronnym kryzysie gospodarczym i zadbasz o swój psychiczny dobrostan. Pamiętaj, że w chwilach izolacji i utrudnionych kontaktów z innymi liczą się pozytywne doznania. Może zrobisz coś dobrego dla lokalnego biznesu i zamówisz dziś na kolację wege burgera? Pamiętaj, że pandemia minie, a wraz z nią mogą zniknąć nasze ulubione wegetariańskie knajpki. Nie dopuść do tego!

Horoskop dzienny: Byk

Byk (20.04-20.05)

Ustaw dziś kran na strumień zimnej wody. Jeśli potrzebujesz ciepłej, wlej początkowy strumień zimnej do konewki i podlej nią rośliny. Planeta podziękuje Ci za proste sposoby na oszczędzanie!

Horoskop dzienny: Bliźnięta

Bliźnięta (21.05-21.06)

Jeśli planujesz większe porządki, użyj domowych detergentów – octu, sody oczyszczonej, która świetnie czyści lodówkę czy płynu do naczyń z cytryn. To proste, praktyczne i oszczędne!

Horoskop dzienny: Rak

Rak (22.06-22.07)

Drogi Raku sprzątaj po swoim psie i korzystaj z windy zamiast schodów! Dbaj o zdrowie, w tej chwili liczy się dobre odżywianie z przewagą owoców i warzyw,  a także ruch. Jeśli nie masz czworonogów, włącz ćwiczenia online!

Horoskop dzienny: Lew

Lew (23.07-22.08)

Masz w domu żarówki LED, ale czy to na pewno wszystko, by żyć oszczędnie? Zamów akumulatorek do ładowania baterii, wieczorem zapal świece. 

Horoskop dzienny: Panna

Panna (23.08-22.09)

Walka z koronawirusem trwa, ale w trudnej sytuacji są też zwierzęta w schroniskach. Może masz stare koce czy pościel, którą możesz przekazać czworonogom w swojej miejscowości? 

Horoskop dzienny: Waga

Waga (23.09-22.10)

Ktoś z bliskich Ci osób niedługo obchodzi urodziny lub imieniny? Warto tym razem zrobić prezent własnej roboty. Może być to zabawne opowiadanie, ciasto lub osobista zakładka do książki. Na pewno będzie to coś wyjątkowego i od serca!

Horoskop dzienny: Skorpion

Skorpion (23.10-21.11)

Obiecałeś sobie, że będziesz częściej jeździł rowerem lub komunikacją miejską, ale pandemia pokrzyżowała Twoje plany i od wielu dni siedzisz w domu. Pamiętaj, że w domu też można spędzić miło czas. Jeśli jeszcze nie masz własnych przetworów, teraz możesz je zrobić! Dżemy, pikle, kiszonki – spróbuj, to łatwe!

Horoskop dzienny: Strzelec

Strzelec (22.11-21.12)

Przejrzyj zawartość swoich szaf i zastanów się, czy niepotrzebnych ubrań nie można użyć kolejny raz – jeśli masz w rodzinie dzieci, może warto ze starych dżinsów uszyć jakąś zabawną maskotkę? Jesteś kreatywny, więc na pewno nie zabraknie Ci pomysłów. Staraj się dawać rzeczom drugie życie. 

Horoskop dzienny: Koziorożec

Koziorożec (22.12-19.01)

Przyjrzyj się rzeczom w swojej łazience i kuchni – postaraj się sprawdzić wszystko i zużyć do końca. Na przykład płyn do naczyń rozcieńczyć z wodą albo przeciąć pastę do zębów, by móc wykorzystać ją w całości. Taka oszczędność sprawia, że redukujesz swój ślad węglowy i dbasz o środowisko. By nie marnować jedzenia, oznacz w lodówce półkę na rzeczy z najkrótszym terminem ważności.