Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

OZE, zero waste i nowe-stare smartfony. T-Mobile stawia na ekologię

OZE, zero waste i nowe-stare smartfony. T-Mobile stawia na ekologię

Deutsche Telekom zapowiada zmiany w polityce energetycznej. Zakłada osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2040 roku. To o 10 lat wcześniej niż zakładano. Powodem – alarmujący stan planety.

Reklama

Ambitne plany

Poprzedni plan Grupy Deutsche Telekom (do której należy T-Mobile Polska) było osiągnięcie całkowitej neutralności klimatycznej w produkcji do roku 2050. Projekt ten uległ jednak zmianie. Wprowadzenie niższej emisji ma odbywać się etapami. Do 2025 roku planowana jest redukcja emisji pośrednich i bezpośrednich. Całkowita eliminacja śladu węglowego to cel na rok 2040, nie – jak poprzednio zakładano – 2050.

Konsekwencja w realizacji

W T-Mobile Dzień Ziemi trwa tak naprawdę cały rok – przekonuje Andreas Maierhofer, Prezes T-Mobile Polska.Projekty wspierające zrównoważony rozwój i ochronę planety realizujemy już od wielu lat. Mobilizujemy całą organizację do tego, aby prowadzony przez nas biznes był przyjazny środowisku i napędzany wyższym celem – dodaje.

Firma przekonuje, że jeszcze w tym roku będzie w 100 procentach korzystać z OZE. Na potwierdzenie tej tezy wskazuje się korzystanie z dwóch instalacji fotowoltaicznych wybudowanych przez Telekom w 2020 r.

Codzienność w duchu ekologii

Przedstawiciele T-Mobile podkreślają, że ich codzienna aktywność jest świadectwem tego, jak zależy im na ochronie planety. Wśród wskazywanych działań jest wymiana floty samochodowej na hybrydową (w 40 proc. do końca 2021 r.), rezygnacja z plastiku w biurach i ograniczenie papieru.

Second hand smartfon

Filozofia firmy wprowadza też zupełnie nowy, wydaje się, że innowacyjny, pomysł. To projekt „Smartfon regeneracja”, w ramach którego, będąc w sieci T-Mobile można kupić odnowiony, w pełni sprawny telefon z dwuletnią gwarancją. To dopiero zero waste!

Źródło: wirtualnemedia.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.