OZE OZE, zero waste i nowe-stare smartfony. T-Mobile stawia na ekologię 24 kwietnia 2021 OZE OZE, zero waste i nowe-stare smartfony. T-Mobile stawia na ekologię 24 kwietnia 2021 Przeczytaj także OZE 100 GWh magazynów energii od NatPower i Tesli. Europa zyska infrastrukturę BESS wartą miliardy Wielkoskalowe systemy magazynowania energii (BESS) stają się krytyczną częścią europejskiej sieci przesyłowej. Partnerstwo zawarte pomiędzy deweloperem projektów energetycznych a gigantem technologicznym z branży elektromobilności pozwala osiągnąć nową skalę operacyjną w tym sektorze. Podpisana umowa zakłada budowę magazynów o pojemności 25 GWh, z perspektywą rozszerzenia do ponad 100 GWh. Pozwoli to na unowocześnienie sieci oraz ograniczenie strat wynikających z braku elastyczności zeroemisyjnych źródeł energii. OZE Fałszywe kontrole fotowoltaiki. URE ostrzega prosumentów przed oszustami Urząd Regulacji Energetyki (URE) ponownie wydał ostrzeżenie dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych przed osobami podszywającymi się pod kontrolerów. Oszuści, podając się za pracowników urzędu lub nieistniejących agencji, próbują wyłudzić dane osobowe lub uzyskać nieuprawniony wstęp na teren prywatnych posesji. Deutsche Telekom zapowiada zmiany w polityce energetycznej. Zakłada osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2040 roku. To o 10 lat wcześniej niż zakładano. Powodem – alarmujący stan planety. Reklama Spis treści ToggleAmbitne planyKonsekwencja w realizacjiCodzienność w duchu ekologiiSecond hand smartfon Ambitne plany Poprzedni plan Grupy Deutsche Telekom (do której należy T-Mobile Polska) było osiągnięcie całkowitej neutralności klimatycznej w produkcji do roku 2050. Projekt ten uległ jednak zmianie. Wprowadzenie niższej emisji ma odbywać się etapami. Do 2025 roku planowana jest redukcja emisji pośrednich i bezpośrednich. Całkowita eliminacja śladu węglowego to cel na rok 2040, nie – jak poprzednio zakładano – 2050. Volkswagen zasili zakłady produkcyjne energią z OZE Konsekwencja w realizacji – W T-Mobile Dzień Ziemi trwa tak naprawdę cały rok – przekonuje Andreas Maierhofer, Prezes T-Mobile Polska. – Projekty wspierające zrównoważony rozwój i ochronę planety realizujemy już od wielu lat. Mobilizujemy całą organizację do tego, aby prowadzony przez nas biznes był przyjazny środowisku i napędzany wyższym celem – dodaje. Firma przekonuje, że jeszcze w tym roku będzie w 100 procentach korzystać z OZE. Na potwierdzenie tej tezy wskazuje się korzystanie z dwóch instalacji fotowoltaicznych wybudowanych przez Telekom w 2020 r. Codzienność w duchu ekologii Przedstawiciele T-Mobile podkreślają, że ich codzienna aktywność jest świadectwem tego, jak zależy im na ochronie planety. Wśród wskazywanych działań jest wymiana floty samochodowej na hybrydową (w 40 proc. do końca 2021 r.), rezygnacja z plastiku w biurach i ograniczenie papieru. Second hand smartfon Filozofia firmy wprowadza też zupełnie nowy, wydaje się, że innowacyjny, pomysł. To projekt „Smartfon regeneracja”, w ramach którego, będąc w sieci T-Mobile można kupić odnowiony, w pełni sprawny telefon z dwuletnią gwarancją. To dopiero zero waste! Źródło: wirtualnemedia.pl Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.