Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Volkswagen zasili zakłady produkcyjne energią z OZE

Volkswagen zasili zakłady produkcyjne energią z OZE

Volkswagen Poznań i wszystkie zakłady produkcyjne oraz spółki Grupy Volkswagen w Polsce będą zasilane wyłącznie energią elektryczną z OZE. Koncern motoryzacyjny zawarł umowę ze spółką Polenergia Obrót. Volkswagen zobowiązał się także do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. 

swiat oze cfs wrze 420x250 1swiat oze cfs wrze 925x200 1
Reklama

Volkswagen zasilany energią z wiatru

Zielona energia trafi do zakładów produkcyjnych Volkswagen Poznań oraz do punktów dystrybutora nowych samochodów – Volkswagen Group Polska. Umowa z Polenergią obejmuje również pozostałe zakłady koncernu Volkswagen zlokalizowane w Polsce: Volkswagen Motor Polska (Polkowice), SITECH (Polkowice, Głogów), Scania Production (Słupsk) i MAN Truck&BUS (Niepołomice). 

Energia dostarczana przez Polenergię pochodzi z wiatru. Spółka jest właścicielem ośmiu farm wiatrowych znajdujących się na terenie Polski.

Zero emisji do 2050 roku

Volkswagen podkreśla, że w 2018 roku jako pierwszy producent samochodów zobowiązał się do realizacji celów klimatycznych określonych w porozumieniu paryskim. Koncern motoryzacyjny do 2050 roku zamierza osiągnąć neutralność emisyjną. Swoje postanowienie zamierza zrealizować dzięki elektryfikacji floty oraz korzystania z OZE podczas produkcji i eksploatacji samochodów. 

Dla Volkswagen Poznań kontrakt na zakup zielonej energii to kontynuacja przyjętej strategii środowiskowej i energetycznej. Już od 2018 roku energia elektryczna niezbędna do produkcji samochodów w Poznaniu, a od 2019 we Wrześni i w poznańskiej odlewni, pochodzi w 100% ze źródeł odnawialnych. To, oraz inne nasze działania proekologiczne – mówi Dietmar Mnich, prezes Zarządu Volkswagen Poznań. 

100 tysięcy ton dwutlenku węgla mniej

Dietmar Mnich dodaje, że Volkswagen podejmuje również inne działania proekologiczne, w tym:

  • zamknięte obiegi wody w produkcji, 
  • efektywne wykorzystanie ciepła pochodzącego z procesów produkcyjnych dla celów miejskich,
  • sadzenie drzew. 

Dzięki temu, na przestrzeni 10 lat udało się zredukować emisję CO2 do atmosfery o niemal 83%, to jest o około 100 tysięcy ton – to tyle ile pochłania las o powierzchni ok. 27000 ha.

Źródło: sozosfera.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.