Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Poznań: Na Cytadeli powstanie ogród miododajny

pszczola

Poznań: Na Cytadeli powstanie ogród miododajny

Jak podaje PAP, na terenie byłego amfiteatru na poznańskiej Cytadeli powstanie ogród miododajny. Będzie to kolejna inicjatywa miasta przyjazna pszczołom. Władze Poznania zapowiadają, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę prac. 

Reklama

Idealne miejsce dla pszczół

Poznański magistrat poinformował, że teren po byłym letnim amfiteatrze w parku Cytadela posiada dogodną lokalizację – jest usytuowany w zacisznym, osłoniętym od wiatrów i nasłonecznionym miejscu. W pobliżu znajdują się miododajne drzewa, w tym lipy. Dodatkowo planuje się zasadzenie kolejnych roślin przyjaznych pszczołom. 

Miejskie pasieki i hotele dla owadów

Ogród dla pszczół jest rozwiązaniem unikatowym w skali kraju, a zarazem kolejną inicjatywą Poznania przeznaczoną dla tych owadów. Miasto zainstalowało już m.in. miejskie pasieki i tzw. hotele dla owadów

Tam, gdzie kiedyś znajdowała się widownia, pojawią się rabaty z roślinami wabiącymi owady zapylające, a w miejscu dawnej sceny zamontowane zostaną fantazyjne leżaki, skąd będzie można podziwiać odgrywane przez przyrodę przedstawienie. Aby zyskać większą powierzchnię biologicznie czynną, należy zlikwidować część schodów. Pojawią się też pojedyncze siedziska, niewielkie tarasy widokowe, kaskada wodna, a także subtelne oświetlenie, które zostało przemyślane w taki sposób, aby nie ingerować w aktywność nocnych owadów – poinformowało Miasto Poznań.

Uczniowie poznają sekretne życie pszczół

Ogród miododajny przysłuży się nie tylko pszczołom, lecz również dzieciom i młodzieży. Obserwacja pszczół, wzbogacona tablicami edukacyjnymi będzie doskonałą okazją do odbycia lekcji w plenerze. Dodatkową atrakcją dla miłośników łamigłówek będzie ukryty w architekturze ogrodu napis zapisany alfabetem Morse’a.

Źródło: PAP

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.