Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Panele fotowoltaiczne, które zmieszczą się do walizki

Panele fotowoltaiczne które zmieszczą się do walizki

Panele fotowoltaiczne, które zmieszczą się do walizki

PolarGreen Case to przenośny system generowania energii słonecznej do zastosowań o niskim poborze mocy. Jego solidna i praktyczna konstrukcja została stworzona z myślą o łatwym transporcie. Zobacz panele fotowoltaiczne, które zmieszczą się do walizki.

Reklama

Panele fotowoltaiczne, które zmieszczą się do walizki

Własny prąd w każdym miejscu? Walizka hiszpańskiej firmy PolarGreen udowadnia, że jest to możliwe.

PolarGreen Case to składany system paneli słonecznych, który można rozłożyć w mniej niż 5 minut. Może służyć zarówno jako generator energii elektrycznej ze światła słonecznego, jak i magazyn energii do jej gromadzenia i późniejszego wykorzystania. 

Panele fotowoltaiczne które zmieszczą się do walizki
źródło: polargreen.es

Walizkę można naładować też ze zwykłej sieci elektrycznej. Urządzenie nie generuje zanieczyszczeń i hałasu. Do jego obsługi nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi. Do czego przydaje się mobilne źródło energii tego typu?

Słoneczna walizka

Panele fotowoltaiczne, które zmieszczą się do walizki, zapewniają możliwość jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń, takich jak akumulatory skuterów, rowerów, a nawet samochodów elektrycznych.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby urządzić sobie własne biuro na łonie natury i czerpać energię ze słońca w każdym miejscu, w którym tego potrzebujemy. Do walizki podłączyć można zarówno urządzenia, czy też, chociażby oświetlenie, systemy nawadniające, a nawet aparaturę medyczną, taką jak nebulizatory lub maski cpap. Dzięki wielu możliwym zastosowaniom ta pionierska walizka może być niezwykle przydatna podczas podróży oraz w sytuacjach awaryjnych.

PowerGreen Case ma porty ładowania USB, gniazdo zasilania 12 VDC, gniazdo zapalniczki 12 DVC i gniazdo Schuko 230W AC.

Zaprojektowana do użytku w warunkach zewnętrznych, walizka dostępna jest w 3 wersjach:

– 1 składany panel o mocy 200 W (505x380x260mm, 18 kg),
– 3 składane panele, każdy o mocy 200 W (800x300x360mm, 40 kg),
– 2 składane panele, każdy o mocy 500 W (962x591x578mm, 65 kg).

Chcesz poznać więcej ciekawych rozwiązań off-grid (poza siecią)? Zobacz artykuł:

źródło: polargreen.es

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.