Partia Razem przygotowała prezent dla Prezydent Warszawy

Partia Razem pomimo tego, że nie dostała się do parlamentu, aktywnie działa na wielu płaszczyznach. Jej członkowie organizują happenigi, które cieszą się dużym rozgłosem medialnym.

To właśnie za sprawą dużego zanieczyszczenia powietrza, Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, otrzymał specjalnie przygotowany puchar. Według wręczających przyczynił się poprzez nierozsądne decyzje do powstawania smogu na terenie miasta. Nie jest to jednak jedyna osoba, która została uhonorowana w tak niecodzienny sposób. Tym razem dostało się również Hannie Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Działacze partii Razem przekazali do warszawskiego ratusza 75 słoików z czystym powietrzem z wielu miejsc Polski i z zagranicy. Prócz słoików, przekazano także listę postulatów, które zdaniem partii należałoby wcielić w życie, aby skutecznie walczyć ze smogiem.

„W Warszawie w najlepsze trwa sezon smogowy. Pałac Kultury regularnie spowija szara mgła, mieszkańcy z trudem łapią oddech, a z półek znikają maseczki antysmogowe. Co roku w Warszawie zanieczyszczenie powietrza zabija niemal trzy tysiące osób, a także powoduje choroby układu oddechowego, krwionośnego, nerwowego oraz rozrodczego. Pyły w powietrzu potęgują ryzyko powstawania nowotworów, przyczyniają się do epidemii depresji i otyłości”, powiedział rzecznik Razem Warszawa, Mateusz Olechowski.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: