PBDI wybuduje dla R.POWER farmy fotowoltaiczne

Polski wykonawca PBDI S.A. zawarł umowę z 21 spółkami celowymi z Grupy R.POWER na budowę farm fotowoltaicznych. Łączna wartość kontraktów wynosi 37,21 mln zł netto. To nie pierwsza taka współpraca między tymi firmami.

–  Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z firmą R.POWER. Budowa tak dużego portfela to nie lada wyzwanie dla naszych firm. Jednak bardzo duże doświadczenie firm R.POWER oraz PBDI to recepta na sukces. Dodatkowo cenimy sobie atmosferę współpracy, która pozwala nam na realizację wspólnych celów mówi Maciej Puchalski, Dyrektor Działu Realizacji Farm Fotowoltaicznych PBDI S.A.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Należące do Grupy ERBUD Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. (PBDI S.A.) specjalizuje się m.in. w budowie instalacji OZE. Spółka realizuje projekty farm słonecznych zarówno o mocy do 1 MWp, jak i większych elektrowni. Na mocy nowo zawartej umowy PBDI wybuduje portfel projektów fotowoltaicznych dla 21 spółek celowych z grupy R.POWER.

Do instalacji zostaną wykorzystane dwustronne moduły monokrystaliczne o mocy 370 Wp. Po zakończeniu realizacji i uruchomieniu farm proces utrzymania ruchu (O&M) projektów spocznie na barkach spółki Nomad Electric Services sp. z o.o.

Już w zeszłym roku PBDI zawarła współpracę z R.POWER. Wówczas przedmiotem umowy była budowa elektrowni fotowoltaicznych na kwotę 24,7 mln złotych netto. 

–  Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny będziemy mogli pracować z zaufanym partnerem jakim jest PBDI. W naszej strategii kontraktacji wykonawców staramy się maksymalizować udział lokalnych firm (ang. local content). W 2020 roku pracować dla nas będę tylko polskie firmy wykonawcze. Uważamy, że jest to niezmiernie ważne dla rozwoju całej branży słonecznej w Polsce, jak i całej gospodarki. Przykłady takich rynków jak Niemcy, Włochy czy Francja pokazują, że tylko koncentracja na małych i średniej wielkości projektach (wspierana przez regulatora) powiązana z maksymalizacją udziału lokalnych firm może pozwolić na wieloletni i zdrowy rozwój całego segmentu PV mówi Przemysław Pięta, współzałożyciel i prezes zarządu R.POWER.