Słynna gra Sims w wersji ekologicznej. Fani odliczają dni do premiery

Słynna gra Sims ma już ponad 20 lat. Fani odliczają dni do premiery nowego dodatku, który ukaże się 5 czerwca. Jego ideą jest promocja ekologi i ochrony środowiska. 

Simsy to jedna z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się serii gier na świecie. W pierwszym tygodniu wydania jej trzeciej wersji sprzedano aż 1,4 mln egzemplarzy. W grze chodzi o to, by umieścić mieszkańca w domu i urządzić go – każdy dodatek zwiększa możliwości gracza. Do tej pory powstały cztery serie Simsów. Słynna gra będzie teraz edukowała w kwestiach związanych z ekologią. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Co oferuje nowa, ekologiczna wersja gry? W eko dodatku będzie można segregować śmieci, uprawiać własny ogródek warzywny, wdrażać rozwiązania, by zmniejszyć rachunki za prąd i wodę – na przykład zakładać panele fotowoltaiczne. 

Dodatkowo w grze będzie można też zachęcać lokalną społeczność do wspólnych aktywności. Wśród nich jest zagospodarowanie nieużytków i inne działania, które poprawią estetykę okolicy, a także będą zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. 

Gra ma wymiar edukacyjny, co być może przełoży się na większą świadomość graczy w kwestiach związanych z ekologią i ochroną środowiska. Każdy z nas ma przecież indywidualny wpływ na to, jak wygląda nasze otoczenie. Simsy są popularne także wśród młodszych graczy, dlatego ich wymiar edukacyjny może być naprawdę przydatny w pogłębianiu wiedzy na temat najbardziej palących problemów społecznych.

Fani już odliczają dni do premiery nowej wersji – przewidziana jest ona na 5 czerwca 2020 roku. 

Źródło: spidersweb.pl