Pełna elektryfikacja komunikacji miejskiej nastąpi w Brukseli do 2030 roku

Pełna elektryfikacja komunikacji miejskiej nastąpi w Brukseli do 2030 roku

Ostatnie kilka lat można uznać za przełomowe w zakresie rozwoju komunikacji miejskiej. Lokalne władze i samorządy zaczęły zdawać sobie sprawę, że konieczne są działania mające na celu zachęcenie mieszkańców do pozostawiania swoich samochodów w garażach, aby tym sposobem niwelować prawdopodobieństwo powstawania korków w godzinach szczytu, jak również zmniejszać emisję zanieczyszczeń powietrza. Jednym z koniecznych działań w takim przypadku jest unowocześnienie autobusowej floty. W Brukseli postanowiono zmodernizować ją w nadchodzących latach w sposób spektakularny.

Wedle zapewnień lokalnych władz los autokarów emitujących spaliny został w Brukseli przesądzony. Do 2030 roku wszystkie z nich mają zniknąć z miejskich dróg i zostać zastąpione przez swe elektryczne odpowiedniki. Dużą rolę w tej transformacji ma odegrać polski Solaris, który dostarczy do stolicy Belgii 25 przegubowych autobusów elektrycznych oraz całą wymaganą infrastrukturę ładującą.

Autokary mają być dostarczane przez polskiego producenta stopniowo, pierwsze z nich pojawią się w Brukseli w 2019 roku.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.