Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Pełna elektryfikacja komunikacji miejskiej nastąpi w Brukseli do 2030 roku

Pełna elektryfikacja komunikacji miejskiej nastąpi w Brukseli do 2030 roku

Ostatnie kilka lat można uznać za przełomowe w zakresie rozwoju komunikacji miejskiej. Lokalne władze i samorządy zaczęły zdawać sobie sprawę, że konieczne są działania mające na celu zachęcenie mieszkańców do pozostawiania swoich samochodów w garażach, aby tym sposobem niwelować prawdopodobieństwo powstawania korków w godzinach szczytu, jak również zmniejszać emisję zanieczyszczeń powietrza. Jednym z koniecznych działań w takim przypadku jest unowocześnienie autobusowej floty. W Brukseli postanowiono zmodernizować ją w nadchodzących latach w sposób spektakularny.

Wedle zapewnień lokalnych władz los autokarów emitujących spaliny został w Brukseli przesądzony. Do 2030 roku wszystkie z nich mają zniknąć z miejskich dróg i zostać zastąpione przez swe elektryczne odpowiedniki. Dużą rolę w tej transformacji ma odegrać polski Solaris, który dostarczy do stolicy Belgii 25 przegubowych autobusów elektrycznych oraz całą wymaganą infrastrukturę ładującą.

B1
Reklama
Pion mobiPion
Reklama

Autokary mają być dostarczane przez polskiego producenta stopniowo, pierwsze z nich pojawią się w Brukseli w 2019 roku.

Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.