Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

PGNiG buduje kolejną farmę fotowoltaiczną

PGNiG buduje kolejną farmę fotowoltaiczną

Jeden z największych polskich dostawców energii coraz śmielej stawia na OZE. Tym razem buduje największą dotychczas farmę fotowoltaiczną na terenie Ciepłowni Kawęczyn.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Ekologia dla Warszawy

Farma fotowoltaiczna przy Ciepłowni Kawęczyn powstanie na powierzchni blisko dwóch hektarów i będzie  mieć moc ok. 1 MWe z rocznym wolumenem produkcji energii elektrycznej wynoszącym minimum 975 MWh. Dla Warszawy będzie to nowe, bezemisyjne źródło energii elektrycznej. Inwestycja ma zostać oddana do eksploatacji w trzecim kwartale 2022 roku. 

Uzyskaliśmy już decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych, a także decyzję o warunkach zabudowy i pozwolenie na budowę. Opracowano też studium wykonalności instalacji oraz podpisano umowę o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej innogy. Właśnie wybraliśmy wykonawcę, co oznacza zakończenie fazy przygotowawczej projektu – wyjaśnia Paweł Stańczyk, Prezes Zarządu PGNiG TERMIKA SA. 

Kolejna inwestycja w OZE

Fotowoltaika na terenie warszawskiej ciepłowni to nie pierwsza tego typu inwestycja koncernu. Dotychczas powstały już bowiem instalacje fotowoltaiczne na gruntach i dachach budynków należących do poszczególnych spółek w Warszawie, Wrocławiu i  Zielonej Górze. Kawęczyn także stawia na energię słoneczną. Na wszystkich terenach spółki znajduje się ponad 76 tys. m kw. powierzchni dachowej pod instalację fotowoltaiki o łącznej mocy ok. 20 MW.

Źródło: termika.pgnig.pl, fot. pgnig.pl 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.