Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Photon Energy zbuduje farmę PV w węgierskim oddziale Forvia Claron

Photon Energy zbuduje farmę PV w węgierskim oddziale Forvia Claron

Photon Energy zbuduje farmę PV w węgierskim oddziale Forvia Claron

Photon Energy podpisała 20-letnią umowę on-site PPA (Power Purchase Agreement) z Forvia Clarion Hungary. W ramach umowy Photon Energy zaprojektuje, wybuduje i będzie utrzymywał na terenie klienta elektrownię fotowoltaiczną o mocy 630 kWp, która ma wygenerować 13,5 GWh energii elektrycznej w ciągu 20-letniego okresu obowiązywania umowy. Clarion Hungary, spółka z grupy Forvia – światowego lidera branży motoryzacyjnej, będzie odbiorcą 100% energii wytwarzanej przez elektrownię.

Reklama

Photon Energy N.V. ogłasza, że jej węgierska spółka zależna Photon New Energy Alfa Kft. zawarła 20-letnią umowę typu on-site PPA (Power Purchase Agreement) z Forvia Clarion Hungary, spółką z grupy Forvia – światowego lidera branży motoryzacyjnej, w ramach której wybuduje i będzie utrzymywała na terenie klienta elektrownię fotowoltaiczną o mocy około 630 kWp.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy PPA ze światowym liderem branży motoryzacyjnej. Umowa stanowi kolejny kamień milowy dla Photon Energy, dodatkowo wzmacniający naszą pozycję na rynku węgierskim i rozszerzający naszą ofertę na sektor przemysłowy – powiedział Georg Hotar, CEO Photon Energy Group. – Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązanie typu on-site PPA realizowane w modelu „pod klucz” na terenie zakładu klienta wspierać będzie grupę Forvia w jej ambitnym dążeniu do zmniejszenia śladu węglowego, przy jednoczesnym istotnym obniżeniu kosztów energii w dłuższej perspektywie. Ten projekt jest początkiem realizacji naszego planu, aby stać się wiodącym dostawcą rozwiązań typu on-site PPA dla klientów komercyjnych i przemysłowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nasz dynamicznie rozwijający się pipeline projektów odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie klientów korporacyjnych na rozwiązania pozabilansowe umożliwiające zaopatrzenie energię odnawialną, które jako Photon Energy jesteśmy w stanie zapewniać w oparciu o 15-letnie doświadczenie w branży fotowoltaicznej i posiadane możliwości na rynku energii.

Forvia realizuje swój globalny program budowy instalacji fotowoltaicznych zarówno w modelu on-site PPA, jak i w modelu PV-as-a-Service, we współpracy z Engie-Impact jako globalnym partnerem. Photon Energy zaprojektowała i dostarczy optymalne rozwiązanie dla spółki Forvia Clarion Hungary, która będzie odbiorcą 100% energii wytwarzanej przez wybudowaną elektrownię PV.

Instalacja PV będąca przedmiotem umowy powstanie na terenie zakładu produkcyjnego należącego do Forvia Clarion Hungary Kft. zlokalizowanego w Nagykáta, około 80 km na południowy wschód od Budapesztu, a Photon Energy będzie odpowiedzialna za jej zaprojektowanie, budowę i późniejszą obsługę.

Photon Energy będzie w stanie zmaksymalizować moc zainstalowaną na dostępnym terenie, wykorzystując konstrukcję montażową wschód/zachód, która potencjalnie pokryje około 20% rocznego zużycia energii elektrycznej zakładu. Instalacja zostanie wyposażona w 1236 modułów monofacial, które w okresie obowiązywania umowy wygenerują około 13,5 GWh energii, przyczyniając się do szacunkowej redukcji emisji CO2e o 3670 ton.

 Źródło: informacja prasowa – Photon Energy Group

Fot. Canva (MarkRubens; j-shep)

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.