Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwsza hulajnoga na wodór

Pierwsza hulajnoga na wodór

Niderlandzka firma z miasta Arnhem, “everything about hydrogen” (tłum. “Wszystko o wodorze”), przedstawiła pierwszy na świecie model hulajnogi z napędem wodorowym. Projekt ma udowodnić, że każdego rodzaju akumulatory oraz baterie są zdolne do współpracy z ogniwami wodorowymi.

B1
Reklama

Hulajnoga powstała we współpracy firmy z Uniwersytetem w Arnhem (HAN). Do istniejącej już hulajnogi elektrycznej zamontowano “wodorowy zwiększacz zasięgu”. Jest to także dowód kompatybilności używanych w tych urządzeniach technologii. Niesie to za sobą większe możliwości związane z zastosowaniem ogniw wodorowych.

“Współpraca nad hulajnogą ze studentami z Uniwersytetu HAN była bardzo przyjemna. Nie możemy się doczekać, aż przedstawimy nasze urządzenie społeczeństwu, aby sami mogli wypróbować, jak taki pojazd  na wodór jeździ” – mówi Frank Meites, z “Everything about hydrogen”. 

Reklama

Minister ds. gospodarki i polityki klimatycznej, Eric Wiebes, który ostatnio wsparł finansowo działalność firmy, podczas prezentacji urządzenia był pod dużym wrażeniem i podkreślił też wagę współpracy między przedsiębiorcami a jednostkami naukowymi przy dalszym rozwoju technologii wodorowych. 

Teraz hulajnoga odbędzie tournée po największych wydarzeniach promujących napędy wodorowe. Projekt zrealizowano dzięki firmie NL East.

Źródło informacji i zdjęcia: fuelcellsworks.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.