Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwsze rośliny z farm wertykalnych już niebawem trafią do sklepów

Pierwsze rośliny z farm wertykalnych już niebawem trafią do sklepów

“Ziół Półka” to pierwsze zioła wyhodowane na nowoczesnej, pionowej farmie. Całkowicie wolne od pestycydów. Pochodzący z innowacyjnych upraw produkt, to dzieło polskiej firmy.

Reklama

Pełna kontrola nad uprawami

Tradycyjne rolnictwo ma przed sobą rozliczne wyzwania. Nie sposób bowiem kontrolować pogody. Powodzie i susze sprawiają, że gleby stają się coraz mniej żyzne i gotowe by przyjąć i rozwinąć rośliny. Rozwiązaniem tych problemów mają być farmy przyszłości. Vertigo Farm to polski start-up działający w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym, który stosuje pionowy sposób uprawy. Taka forma pozwala uzyskać stuprocentową kontrolę nad wszystkimi czynnikami uprawy. 

Technologia przyszłości

Temperatura, wilgotność, dwutlenek węgla to tylko niektóre parametry, którymi można manipulować podczas uprawy, stwarzając optymalne warunki dla każdego gatunku rośliny. Technologia, stosowana przez Vertigo Farm wykorzystuje tzw. nadkrytyczny dwutlenek węgla, co pozwala wyciągnąć z roślin naturalne ekstrakty, wolne od mikroplastiku, metali ciężkich, czy zanieczyszczeń. 

Jesteśmy pierwszym producentem, który mierzy się ze zmianą sposobu uprawy roślin. Są firmy, które stosują już częściowo te rozwiązania ekstrakcyjne dwutlenku węgla, natomiast jesteśmy absolutnymi pionierami, jeśli chodzi o uprawę roślin w zamkniętych warunkach – tłumaczy Dawid Drzewiecki, prezes zarządu Vertigo Farms

Najpierw zioła

“Ziół Półka” to pierwszy komercyjny projekt firmy, który pojawi się w sklepach.

Obecnie zbieramy bazylię, szałwię i kolendrę. Rozpoczęliśmy także uprawę oregano, tymianku i miętyinformuje Anna Drzewiecka,  współzałożycielka Vertigo Farms. – To organiczne zioła, wolne od pestycydów, uprawiane w naszym gospodarstwie. Pojawią się w sklepach pod nazwą “Ziół Półka” – dodaje. 

Zioła kierowane są do sprzedaży hurtowej, czyli miejsc które są w stanie sprzedać co najmniej tysiąc doniczek tygodniowo. Produkt jest również w trakcie procesu certyfikacji ekologicznej Unii Europejskiej.

Źródło: vertigofarms.eu, wlaczoszczedzanie.pl. netled.fi

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.