Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwszy na świecie wegański paracetamol. Roślinny lek nietestowany na zwierzętach

Pierwszy na świecie wegański paracetamol. Roślinny lek nietestowany na zwierzętach

67 lat minęło od pojawienia się pierwszego na rynku leku zawierającego związek o nazwie paracetamol. Jeden z najbardziej popularnych leków przeciwbólowych bez recepty doczekał się wegańskiego odpowiednika. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Wiedziałeś, że paracetamol zawiera tłuszcz zwierzęcy?

Niemiecka firma farmaceutyczna Axunio stworzyła pierwszy lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, niezawierający składników odzwierzęcych. Paraveganio zawierający przeciętnie stosowaną w leku dawkę 500 mg paracetamolu, jest odpowiedni dla wegan i tych, którzy dbają o dobrostan zwierząt. 

Paracetamol to jeden z najpopularniejszych dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych na świecie. Jest sprzedawany pod wieloma nazwami handlowymi, a jego cena często różni się od siebie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że paracetamol zawiera powszechnie dodatek pochodzenia zwierzęcego, czyli stearynian magnezu. Stearynian magnezu/ sól magnezowa kwasu stearynowego, jest powszechnie stosowana w przemyśle farmaceutycznym. Ma właściwości zlepiające składniki “do kupy”. Niestety często bazuje się na tłuszczach zwierzęcych, a nie na roślinnym pochodzeniu tego związku.

Lek bez testów na zwierzętach

Pierwszy na świecie wegański paracetamol to alternatywa dla wszystkich tych, którzy chcą mieć w apteczce lek cruelty free. Co to oznacza w praktyce?

  • lek nie był testowany na zwierzętach,
  • lek nie zawiera żadnych składników odzwierzęcych,
  • nie zawiera stearynianu magnezu, który często bazuje na składnikach odzwierzęcych,
  • niemiecki paracetamol otrzymał certyfikat Vegan Society.
COXpScF1vhFy9ZESPk1zgfkyq NP9CZI6cU3y 8dDJMuS4WtDXoWI93ztZ8TofUByB8uV7QXpPFc6HMzg0Jsd9 z0FFuSLIiN7GTutRgDFRw0As3dYGGfjcm2zMeYjwh3OEB1wQM

Symbol, którym oznacza się wegańskie produkty, fot. Vegan Society

Gwarantujemy 100% lek wegański, który został oficjalnie certyfikowany przez The Vegan Society. To pierwszy przypadek na świecie, kiedy firma farmaceutyczna otrzymała taki certyfikat podaje firma.

Początek nowej ery farmacji?

Niemiecki lek otrzymał certyfikat wegański przydzielony przez organizację The Vegan Society. Brytyjska organizacja promuje weganizm i prawa zwierząt od 1944 roku. Została założona 1 listopada 44 r. i prawdopodobnie jako pierwsza rozpowszechniła termin “weganizm” w odniesieniu do niespożywania produktów mlecznych, czyli masła i serów, pochodzących z krowiego lub innego zwierzęcego mleka.

jBDjtcz3Bg9tVW 50aLFwu6U2JDFnvuMsIFNzG0uN7ZcyNehPk 4ay7XRWUB 8ac4FbvWfRULksl221OXef4xninVJk3CVVB XW2G29hmJAVHUYdQT6Sls30gALnDHv 0cdtEMQJ

Logo organizacji, fot. Vegan Society

Według The Vegan Society około 75% najczęściej przepisywanych leków w Wielkiej Brytanii zawiera składniki pochodzenia zwierzęcego. Przeważająca ilość jest testowanych na zwierzętach przed dopuszczeniem leków do użytku przez ludzi. Organizacja od 5 lat prowadzi kampanię na temat produkcji leków nietestowanych na zwierzętach.

Chcemy zapoczątkować długofalową zmianę w przemyśle farmaceutycznym powiedziała Julia von Horsten, kierownik ds. rozwoju w Axunio.

źródło: axunio.eu, vegansociety.com, fot. główna/produkt: axunio.eu

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.