Podpisano list intencyjny w sprawie rozwoju elektromobilności

Ministerstwo Energii wraz z kilkoma organizacjami pozarządowymi podpisało 22 sierpnia br. list intencyjny w sprawie rozwoju idei elektromobilności w Polsce. Dotyczy on współpracy oraz wymiany informacji i wiedzy w celu zrealizowania rządowego planu, który optymistycznie zakłada, że do 2025 roku po polskich drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych.

Rozwój elektromobilności w Polsce to jeden z naszych priorytetów. Może mieć kluczowe znaczenie dla wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki. Stawiamy sobie ambitne cele, które chcemy osiągnąć we współpracy z przedsiębiorcami, instytucjami oraz ze społeczeństwem. (…) Wierzę, że dzięki wymianie doświadczeń i wiedzy oraz ścisłej współpracy z naszymi partnerami skuteczniej zrealizujemy cele, jakie przed sobą stawiamy” – mówi wiceminister Kurtyka.

Wśród organizacji pozarządowych, które podpisały list intencyjny, są: Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Poznańska rzeka zanieczyszczona olejem napędowym

Następny artykuł

Nowe inwertery ABB

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,