Podwyżka dla Erbudu przy budowie instalacji wiatrowej Potęgowo-Wschód

Zarząd Erbudu ogłosił informację o zawarciu aneksu do umowy dotyczącej farmy wiatrowej Potęgowo-Wschód. Aneks zwiększył wynagrodzenie Erbudu do poziomu 128,7 milionów złotych (z wcześniejszych 122,98 milionów złotych).

Dokument podpisany został 4 lutego i jest aneksem do umowy na roboty budowlane z dnia 12.06.2018 roku, dotyczącej opracowania projektu wykonawczego oraz zbudowania i przekazania instalacji wiatrowej. Farma wiatrowa Potęgowo-Wschód ma mieć moc 101,25 MW. Instalacja podzielona ma zostać na cztery parki wiatrowe: ZEW Bięcino, Głuszynko-Gapice, Wrzeście-Kępno oraz Karżcino. Prace budowlane według umowy potrwać mają 51 miesięcy (ponad 4 lata). Umowa została zawarta przez konsorcjum firm: PBDI z siedzibą w Toruniu (spółka zależna od Erbudu), Erbud i Electrum z siedzibą w Białymstoku.

Jak czytamy w komunikacie spółki: „Zmiana wartości umowy wynika ze zwiększenia wartości wynagrodzenia za zrealizowanie drugiego etapu budowy“, więc zachowany został warunkowy charakter umowy.

Przedmiotem umowy jest budowa w systemie generalnego wykonawstwa. Wykonawca (Erbud) wybudować ma system składający się z 38 pojedynczych turbin wiatrowych.

źródło: cire.pl

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Ciężarówki górnicze na paliwo wodorowe?

Jednym z przedsiębiorstw z sektora wydobywczego, które zadeklarowało całkowitą dekarbonizację jest Anglo American. Pierwszym krokiem stało się podjęcie współpracy z francuską firmą projektującą energetyczne rozwiązania oparte o ogniwa wodorowe. Razem mają wprowadzić napędy tego typu do ciężarówek górniczych o ładowności 300 ton, eliminując z nich silniki spalinowe. Będzie to pierwsza na świecie inicjatywa tego typu.