Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pojemnik do segregacji odpadów w kształcie Fiata 126p

126p

Pojemnik do segregacji odpadów w kształcie Fiata 126p

Bielsko-Biała to symbol śląskiej produkcji Fiata. Teraz z legendy modelu Malucha postanowiono zrobić inny pożytek. Edukacyjno-społeczna akcja dotyczy bowiem codzienności wszystkich z nas – segregacji odpadów. Zachęcający, a zarazem zabawkowy wygląd “pojemnika” na zakrętki ma przyciągnąć uwagę dzieci i dorosłych, dbać o ekologię i pielęgnować miejską legendę Malucha.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Fabryka Fiata

Fiat to włoski producent, działający na rynku motoryzacji już od 1899 roku. Fabryka Samochodów Małolitrażowych (FSM) działała w Bielsku-Białej i Tychach od 1971 aż do roku 1992. Następnie firma przekształciła się w Fiat Auto Poland S.A., a od 2015 roku działa pod nazwą FCA Poland. Fiat posiada swoje flagowe modele samochodów, a wśród nich niewątpliwie znajduje się 126p, którego produkcję uruchomiono w 1973 roku w Bielsku i w Tychach. Ostatnie Maluchy zeszły z taśmy produkcyjnej w 2000 roku, a 1000 sztuk Fiata 126p okraszono naklejką „Maluch Happy End”. Jednak legenda Maluchów nie ustaje, a symbol ten odgrywa istotną rolę w życiu wielu Polaków.

Nowy symbol

Popularność tego modelu postanowiono wykorzystać właśnie w rodzimym mieście 126p, czyli w Bielsku-Białej. O edukację ekologiczną zarówno najmłodszych, jak i starszych zadbali radni miasta, tworząc pojemniki na plastikowe nakrętki o wyglądzie Malucha. Jak mówi jeden z radnych, ustawienie pojemników w kształcie legendarnego samochodu pomaga pielęgnować ekologiczne nawyki oraz upamiętnia region, w którym produkowano te kultowe samochody. 

źródło: Paweł Sowa/ Wydział Prasowy UM BB

Pierwszy, czerwony samochód-pojemnik stanął już na osiedlu Złote Łany, które w latach 70. w dużej mierze zamieszkiwali pracownicy linii produkcyjnej Fiata 126p. Czerwony kolor jest również symboliczny, bo taką barwę miał pierwszy Maluch, który zjechał z linii produkcyjnej w 1973 roku. Wkrótce w Bielsku-Białej staną co najmniej 4 pozostałe pojemniki na nakrętki, które wrzuca się przez dach, a wyjmuje z przodu auta.

Segregacja surowców jest bardzo istotnym elementem naszej codzienności. Miejmy nadzieję, że Maluch przyciągnie uwagę osób z każdej grupy wiekowej i pomoże pielęgnować nawyki prawidłowej segregacji odpadów.

3UzTHZ XZbsY8Oz3UWbr dogZr30Yx257 wGOMqE6VH6Wc48BSXa7v5A91ZB7j2BgnOBJ5dao0l3WVXKAzR6yVrABNFimWfJM e3z3NKYX Q9UXmBbHDsqVQ8VmVl fmqy3P6tdM

źródło: dziendobrytvn.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.