Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Pojemnik do segregacji odpadów w kształcie Fiata 126p

Pojemnik do segregacji odpadów w kształcie Fiata 126p

Bielsko-Biała to symbol śląskiej produkcji Fiata. Teraz z legendy modelu Malucha postanowiono zrobić inny pożytek. Edukacyjno-społeczna akcja dotyczy bowiem codzienności wszystkich z nas – segregacji odpadów. Zachęcający, a zarazem zabawkowy wygląd “pojemnika” na zakrętki ma przyciągnąć uwagę dzieci i dorosłych, dbać o ekologię i pielęgnować miejską legendę Malucha.

B1
Reklama
Pion mobiPion
Reklama

Fabryka Fiata

Fiat to włoski producent, działający na rynku motoryzacji już od 1899 roku. Fabryka Samochodów Małolitrażowych (FSM) działała w Bielsku-Białej i Tychach od 1971 aż do roku 1992. Następnie firma przekształciła się w Fiat Auto Poland S.A., a od 2015 roku działa pod nazwą FCA Poland. Fiat posiada swoje flagowe modele samochodów, a wśród nich niewątpliwie znajduje się 126p, którego produkcję uruchomiono w 1973 roku w Bielsku i w Tychach. Ostatnie Maluchy zeszły z taśmy produkcyjnej w 2000 roku, a 1000 sztuk Fiata 126p okraszono naklejką „Maluch Happy End”. Jednak legenda Maluchów nie ustaje, a symbol ten odgrywa istotną rolę w życiu wielu Polaków.

Nowy symbol

Popularność tego modelu postanowiono wykorzystać właśnie w rodzimym mieście 126p, czyli w Bielsku-Białej. O edukację ekologiczną zarówno najmłodszych, jak i starszych zadbali radni miasta, tworząc pojemniki na plastikowe nakrętki o wyglądzie Malucha. Jak mówi jeden z radnych, ustawienie pojemników w kształcie legendarnego samochodu pomaga pielęgnować ekologiczne nawyki oraz upamiętnia region, w którym produkowano te kultowe samochody. 

Reklama
źródło: Paweł Sowa/ Wydział Prasowy UM BB

Pierwszy, czerwony samochód-pojemnik stanął już na osiedlu Złote Łany, które w latach 70. w dużej mierze zamieszkiwali pracownicy linii produkcyjnej Fiata 126p. Czerwony kolor jest również symboliczny, bo taką barwę miał pierwszy Maluch, który zjechał z linii produkcyjnej w 1973 roku. Wkrótce w Bielsku-Białej staną co najmniej 4 pozostałe pojemniki na nakrętki, które wrzuca się przez dach, a wyjmuje z przodu auta.

Segregacja surowców jest bardzo istotnym elementem naszej codzienności. Miejmy nadzieję, że Maluch przyciągnie uwagę osób z każdej grupy wiekowej i pomoże pielęgnować nawyki prawidłowej segregacji odpadów.

3UzTHZ XZbsY8Oz3UWbr dogZr30Yx257 wGOMqE6VH6Wc48BSXa7v5A91ZB7j2BgnOBJ5dao0l3WVXKAzR6yVrABNFimWfJM e3z3NKYX Q9UXmBbHDsqVQ8VmVl fmqy3P6tdM

źródło: dziendobrytvn.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.