Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Policja z Piły zatrzymała osobę podejrzaną o składowanie niebezpiecznych odpadów

Policja z Piły zatrzymała osobę podejrzaną o składowanie niebezpiecznych odpadów

Policja z Piły zatrzymała 50-latka podejrzanego o gromadzenie niebezpiecznych odpadów na terenie swoich nieruchomości. Na poczet przyszłych kar prokuratura nakazała zabezpieczenie jego majątku o równowartości 700 tysięcy złotych.

Reklama

Podejrzany składował na terenie swoich nieruchomości znaczne ilości niebezpiecznych odpadów. To m.in. różnego rodzaju beczki i pojemniki z chemikaliami. Według osób prowadzących sprawę proceder trwał przez kilka miesięcy.

700 tys. złotych grzywny i kara pozbawienia wolności?

50-latek mieszkający w województwie wielkopolskim usłyszał zarzut składowania odpadów niebezpiecznych. Organy ścigania oceniły, że składowane chemikalia mogą być zagrożeniem nie tylko dla środowiska, ale także dla zdrowia a nawet życia człowieka. 

Zatrzymanemu grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 5. Zastępca Prokuratora Rejonowego w Chodzieży wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym w kwocie 700 tys. złotych. Mężczyzna może zapłacić nawet 100 tys. zł nawiązki na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i grzywnę w wysokości 600 tys zł.

Zatrzymanie jest efektem wspólnego śledztwa Prokuratury Rejonowej w Chodzieży oraz funkcjonariuszy policji w Pile.

Źródło: portalkomunalny.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.