1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polscy dystrybutorzy produktów OZE podbijają rynek niemiecki

Polscy dystrybutorzy produktów OZE podbijają rynek niemiecki

Branże związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii przeżywają boom w całej Europie. Zdecydowanym liderem są Niemcy, gdzie moc zainstalowana fotowoltaiki wynosi już ponad 60 GW, a szacuje się że do 2030 roku ma ona wzrosnąć aż do 200 GW. To sprawia, że pojawia się zapotrzebowanie nie tylko na wykwalifikowanych instalatorów oraz ekspertów projektujących instalacje fotowoltaiczne, ale też na zaufanych autoryzowanych dystrybutorów dostarczających na rynek wszystkie potrzebne komponenty.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Fotowoltaika w Niemczech

Podobnie jak w Polsce, fotowoltaika w Niemczech przeżywa teraz prawdziwy boom. Sprzyjają temu rządowe programy wspierające rynek energii odnawialnej jak np. ulgi podatkowe i dotacje, wprowadzanie przepisów ułatwiających zakładanie instalacji PV oraz obowiązkowy montaż fotowoltaiki na dachu nowo powstających budynków. Sporym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się też fotowoltaika balkonowa, która w Polsce dopiero zdaje się raczkować. Przyśpieszenie transformacji energetycznej w Niemczech jest również związane ze zmianami klimatycznym oraz podwyżkami cen energii.  To wszystko sprawia, że prognozy dotyczące wzrostu udziału fotowoltaiki w mixie energetycznym Niemiec są jak najbardziej optymistyczne.

Polskie firmy w krajach europejskich

Polska z 12 GW mocy zainstalowanej może się wydawać o wiele mniejszym rynkiem niż nasi zachodni sąsiedzi, ale jeśli pod uwagę weźmiemy całe UE, to pod względem dynamiki wzrostu znajdujemy się na 3 miejscu w UE zaraz za Hiszpanią i Niemcami. Dynamiczny rozwój tego sektora w Polsce sprawia, że polskie firmy (zarówno instalatorzy, jak i dystrybutorzy) zaczynają prężnie działać w wielu krajach europejskich, głównie w Niemczech. W rezultacie niemieckie firmy wybierają polskich autoryzowanych dostawców komponentów fotowoltaicznych ze względu na konkurencyjne ceny, wysoką jakość produktów, oraz dogodne położenie umożliwiające szybką dostawę na terenie całych Niemiec.

Greto otwiera biuro w Niemczech

Słowo „autoryzowany” ma tutaj kluczowe znaczenie, ponieważ zakup modułów u oficjalnego dystrybutora jest dla instalatora gwarantem, że produkt który dystrybuuje dana firma pochodzi z zaufanego i wiarygodnego źródła oraz zapewnia mu gwarancję producenta. Już wkrótce jeden z największych autoryzowanych dystrybutorów modułów PV JA Solar, Hyundai oraz AE Solar i innych produktów z zakresu energii odnawialnej, czyli Greto otworzy swoje pierwsze biuro w Niemczech. Utworzenie oddziału jest związane z rosnącą liczbą kontrahentów na rynku niemieckim.

Otwarcie biura w Berlinie umożliwi Greto szybszą i bardziej skuteczną obsługę klientów z regionu DACH. Dzięki temu kontrahenci z Niemiec, Austrii i Szwajcarii będą mieli dostęp do innowacyjnych produktów i technologii w dziedzinie energii odnawialnej. Oddział będzie umiejscowiony w centrum Berlina przy Greifswalder Straße 226.

aktualne zdjecie portal 1800x900 13

Portfolio Greto

Filozofia Greto oparta jest na partnerskich relacjach z klientami. Dzięki temu firmie zaufały setki klientów w 21 krajach Europy. Zespół Greto udziela wsparcia na każdym etapie zamówienia, od doboru komponentów przez procesy logistyczne do wsparcia technicznego. W ten sposób klienci są w stanie dokonać optymalnego wyboru w zakresie produktów, które odpowiadają ich potrzebom i budżetowi.

W portfolio firmy można znaleźć m.in. moduły fotowoltaiczne JA Solar, Hyundai i AE Solar, inwertery SolaX i KSTAR, ładowarki EV Wallbox Chargers i Autel Energy, mikroinwertery NEP oraz TSUN, zbiorniki Greto Heating oraz pompy ciepła Gree, Mitsubishi oraz Kaisai.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.