1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polska firma będzie współpracować z chińskim gigantem fotowoltaicznym

Polska firma będzie współpracować z chińskim gigantem fotowoltaicznym

Firma Menlo Electric nawiązała współpracę z Tongwei, jednym z największych chińskich producentów paneli fotowoltaicznych. Umowa sprawi, że polska spółka poszerzy swoje portfolio, a gigant z Państwa Środka dotrze ze swoimi produktami do 37 nowych krajów.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Dwie duże marki i poszerzenie światowego rynku

W środę 8 listopada Menlo Electric, najszybciej rozwijający się dystrybutor PV w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), nawiązał strategiczną współpracę z Tongwei Solar. Będący jednym z pięciu czołowych producentów modułów Tier1 na świecie, Tongwei Solar jest jedyną marką fotowoltaiczną wpisaną na listę Fortune Global 500. Dzięki wiodącym w branży rozwiązaniom w zakresie polikrzemu, ogniw i modułów tej firmy, nawiązane partnerstwo umożliwi dostarczenie wysokiej jakości rozwiązań fotowoltaicznych, które zaspokoją popyt na rynku energii słonecznej w regionie EMEA.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Tongwei Solar oraz faktem, że będziemy mogli dystrybuować produkty tej marki do wszystkich 37 krajów, w których jesteśmy obecni. Nasza strategiczna współpraca umożliwi dostarczanie naszym klientom pełnego portfolio wysokiej jakości produktów topowej, globalnej marki, dostosowanych do ich zróżnicowanych potrzeb. Przyczyni się to do promowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej w konkurencyjnej cenie – powiedział Bartosz Majewski, CEO Menlo Electric.

Wraz z ekspansją na Bliski Wschód i Afrykę Północną na początku 2023 roku firma Menlo Electric stworzyła solidne podstawy do zwiększenia swojej obecności na całym świecie. Współpraca z Tongwei Solar oznacza zaangażowanie firmy w wypełnianie luki pomiędzy czołowymi światowymi producentami PV na rynku EMEA.

Menlo Electric wchodzi we współpracę z największym chińskim producentem polikrzemu

W ciągu ostatnich 41 lat Grupa Tongwei osiągnęła stały poziom rozwoju. Obecnie marka Tongwei Solar ma największy udział w światowym rynku produkcji i sprzedaży polikrzemu o wysokiej czystości oraz może pochwalić się imponującymi mocami produkcyjnymi wynoszącymi 350 KT w przypadku polikrzemu, 100 GW w przypadku ogniw fotowoltaicznych i 80 GW w przypadku modułów. Jako światowy lider w dostawach ogniw PV przez sześć lat z rzędu, Tongwei Solar wnosi na ten rynek dużą dawkę specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

– Cieszymy się z nawiązania współpracy z Menlo Electric. Ich zaangażowanie w zadowolenie klientów doskonale pokrywa się z naszymi wartościami i nie możemy doczekać się pierwszych efektów naszego udanego partnerstwa, które przyczyni się do rozwoju całego sektora energii odnawialnej. Cieszymy się również, że obie firmy mają wdrożone programy CSR i będą współpracować również w tym aspekcie – mówił o współpracy z polską firmą Qiu Xin, General Manager w Tongwei Module Business.

Menlo Electric to najszybciej rozwijający się dystrybutor komponentów fotowoltaicznych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA). Dzięki silnemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój firma dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie energii odnawialnej klientom w całym regionie EMEA. Menlo Electric wykorzystuje 16 węzłów logistycznych, zapewniając w ten sposób bezproblemowy dostęp do wysokiej jakości rozwiązań fotowoltaicznych i wspierając rozwój projektów związanych z energią odnawialną. W 2022 roku spółka dostarczyła ponad 600 MW rozwiązań w zakresie energii odnawialnej do 37 krajów.

Celem zarówno Menlo Electric, jak i Tongwei Solar jest praca w celu zahamowania zmian klimatycznych, a także promowanie zielonej energii i pełna neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

– Czytaj także: Polska firma buduje instalacje fotowoltaiczne w placówkach opiekuńczo-wychowawczych

Źródło: informacja prasowa – Menlo Electric

Fot. Menlo Electric

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.