Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polska firma buduje instalacje fotowoltaiczne w placówkach opiekuńczo-wychowawczych 

Polska firma buduje instalacje fotowoltaiczne w placówkach opiekuńczo-wychowawczych 

W ramach programu CSR „Energy to power your future” firma Menlo Electric wspiera instytucje dziecięce, budując instalacje fotowoltaiczne. Korzyści? Obniżenie rocznych kosztów energii elektrycznej o ponad 50% oraz emisji CO2 o 3869 ton w ciągu 25 lat w obiektach objętych programem.  

Reklama

Obniżenie kosztów energii i emisji CO2

Firma Menlo Electric dystrybutor komponentów fotowoltaicznych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) podsumowała rok realizacji programu CSR „Energy to power your future”. Program ten ma na celu wsparcie realizacji projektów fotowoltaicznych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych w krajach europejskich, a w przyszłości także w innych regionach. Firma zainstalowała już 395 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 151,4 kW. Wspólnie z 9 partnerami zredukowali roczne koszty energii elektrycznej o 50% oraz emisję CO2 o 3869 ton w ciągu 25 lat w obiektach objętych współpracą.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest głęboko zakorzeniona w wartościach Menlo Electric. W ramach naszego programu CSR „Energy to power your future”, przekazujemy darmowe instalacje fotowoltaiczne dla placówek opiekuńczych i edukacyjnych. W ciągu roku działalności programu wsparliśmy już 6 szkół, szpitali i innych instytucji, przekazując im elektrownie słoneczne o łącznej mocy 151,4kW – mówi Krystyna Kacperska, Marketing Manager w Menlo Electric.

– Zaangażowanie Menlo Electric w projekty społecznej odpowiedzialności biznesu idealnie wpisuje się także w wartości Jinko Solar, ponieważ naszym celem jest nie tylko wspieranie finansowe obiektów, ale także budowanie zrozumienia i znaczenia zielonej energii wśród młodszego pokolenia. Razem możemy wprowadzać pozytywne zmiany i inspirować zrównoważoną przyszłość – mówi Marcin Jędrachowicz, Sales Manager na Europę Wschodnią w Jinko.

Wsparcie placówek w Europie

W pierwszym roku trwania programu CSR firma pomyślnie zakończyła sześć projektów w różnych krajach:

– Instalacja na szkole Aleko Konstantinov z 1908 roku w Płowdiw w Bułgarii wykonana we współpracy z Jinko Solar i Elsol.

– Instalacja w Obwodowym Szpitalu Dziecięcym w Czernihowie w Ukrainie wykonana we współpracy z Fundacją Energy Act for Ukraine, a także firmami Garnier i Unisolar.

– Stacja solarna w placówce socjalizacyjnej w Aleksandrowie Kujawskim w Polsce, przy współpracy z Jinko Solar.

– Stacja solarna w Zespole Usług Mieszkaniowych dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Piatra Neamț w Rumunii we współpracy z Jinko Solar, Sungrow i Elsaco Group.

Piatra Neamt Romania
Zespół Usług Mieszkaniowych dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Piatra Neamț w Rumunii

– Instalacja w Schronisku Pegasus w Musułach w Polsce zrealizowana wspólnie z Jinko Solar i Polenergia Fotowoltaika.

– Instalacja w szkole podstawowej nr 15 w Sosnowcu w Polsce we współpracy z Jinko Solar i Sungrow.

Sosnowiec Poland
Szkoła podstawowa nr 15 w Sosnowcu

Dodatkowo w ramach zaangażowania Menlo Electric w zrównoważony rozwój i CSR, firma nawiązała współpracę z Fundacją Energy Act for Ukraine w celu zainstalowania elektrowni słonecznych w 10 szpitalach i szkołach w Ukrainie. Te instalacje będą łącznie generować 300 kW czystej i odnawialnej energii, zapewniając niezawodne źródło zasilania instytucji. Głównym celem projektu jest zminimalizowanie przerw w dostawie prądu w ww. obiektach, co umożliwi szkołom i szpitalom wykorzystanie zgromadzonej energii podczas zakłóceń spowodowanych częstymi atakami na system energetyczny Ukrainy w czasie trwającej wojny.

Menlo Electric planuje kontynuować realizację przynajmniej jednego nowego projektu na kwartał w różnych krajach regionu EMEA i zaprasza do współpracy wszystkie firmy i organizacje zainteresowane przystąpieniem do programu „Energy to Power Your Future”.

źródło: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.