Półtonowa elektryczna ciężarówka od Pickmana za jedyne 5700 dolarów

Na amerykańskim rynku pojawiła się nowa mini-ciężarówka marki Picman. Format tego pojazdu można porównać do kompaktowych azjatyckich aut, jakie popularne są na rynkach indyjskich, chińskich itp. W Stanach Zjednoczonych brakuje tego rodzaju pojazdów, dlatego też Pickman trafił w doskonałą niszę.

Pickman to kompaktowa, elektryczna ciężarówka, która trafi do sprzedaży w USA dzięki chińskiej firmie Kaiyun Motors. Pojazd wyposażony jest w silnik o mocy 5,5 KM, który pozwala na zabranie na pokład około pół tony obciążenia. Auto osiąga około 42 km/h, co jest w zupełności dostateczną prędkością na większości placów budowy itp. Samochód ma zasięg około 135 km na jednym ładowaniu.

Ogromną zaletą tego pojazdu jest fakt, że porusza się prawie zupełnie bezgłośnie, co przydaje się, gdy prace budowlane prowadzone są np. na zamieszkałym już osiedlu. Poza tym Pickman wydaje się być całkiem dobrym wyborem dla niewielkich firm czy kontraktorów. Można wyposażyć go w sztywne drzwi czy system klimatyzacji, co sprawia, że prezentuje się całkiem komfortowo, jak na tak niedrogie auto ciężarowe.

Jak podaje przedstawiciel Kaiyun Motors, samochód posiada już niemal wszystkie potrzebne pozwolenia, by wypuścić go do sprzedaży w USA. Firma planuje sprzedać w samym tylko 2019 roku 10 tysięcy egzemplarzy. To bardzo optymistyczne założenie, szczególnie gdy duże miejskie firmy budowlane preferują kupowanie krajowych aut. Być może jednak cena – nawet 20 razy niższa niż konkurencyjnych rozwiązań elektrycznych czy hybrydowych – przekona firmy do zakupu tego pojazdu.

źródło: gas2.org