W Południowej Australii powstanie ogromna farma fotowoltaiczna

Południowa Australia to region, w którym jeszcze do niedawna dosyć często występował niedobór energii elektrycznej. Działo się tak z uwagi na stosunkowo niekorzystny klimat z wysokimi temperaturami oraz spore zapotrzebowanie na prąd, któremu nie zawsze udawało się sprostać. Zaczęło się to zmieniać, odkąd tamtejsze władze zaczęły skłaniać się ku zielonym źródłom energii, takim jak fotowoltaika. Nie da się jednak ukryć, że największym krokiem naprzód był montaż ogromnego magazynu energii przez amerykańską Teslę.

Wprowadzane innowacje mają również wpływ na zmianę prowadzonej polityki energetycznej. Wiele wskazuje na to, że w Południowej Australii powstanie największa na świecie farma fotowoltaiczna o mocy 150MW. Jej koszt wyniósłby 650 milionów dolarów. Inwestycja zlokalizowana miałaby być 30km na północ od miasta Port Augusta. Szacuje się, że dzięki niej emisja dwutlenku węgla do atmosfery zostałaby zredukowana o 200 tysięcy ton rocznie.

„Australia Południowa szybko staje się globalnym centrum rozwoju energii odnawialnej z magazynowaniem. To fantastyczne, że projekt uzyskał aprobatę – zapewni on dostawy czystej energii”, skomentował Charles Picton, minister energii w Południowej Australii.

Według założeń, po finalizacji projektu, farma pozwalałaby wygenerować nawet 500GW energii elektrycznej w skali roku. Taka ilość zaspokoiłaby 90 tysięcy gospodarstw domowych w regionie.

    1 komentarz

    1. największe na świecie farmy fotowoltaiczne mają po 600-800 MW, może w Australii największa ale na pewno nie na świecie,
      i roczną generacje energii elektrycznej podaje się raczej w GWh a nie w GW

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Na Księżycu jest już ponad 180 ton śmieci

Następny artykuł

Klastry Energii KlasGRID na straży rodzimego bezpieczeństwa energetycznego

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,
%d bloggers like this: