Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pomóżmy bałtyckim fokom. Ośrodek dla fok prosi o wsparcie

Pomóżmy bałtyckim fokom. Ośrodek dla fok prosi o wsparcie

Na przełomie lutego i marca na świat przychodzą szare foki. Wiele z nich przedwcześnie traci matkę, a przez pierwsze tygodnie życia małe foczki nie mogą samodzielnie żyć. Polski ośrodek, który niesie pomoc zwierzętom, prosi o wsparcie. 

B1
Reklama

Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu prowadzi ośrodek rehabilitacji fok. To jedyne takie miejsce na całej mapie kraju. W Stacji Morskiej od 1999 roku działa też fokarium. 

Najgorętszy okres pracy w ośrodku przypada na wiosnę. Na przełomie lutego i marca na świat przychodzą foki szare, głównie na wybrzeżach północnego Bałtyku – w Finlandii, Estonii czy Szwecji. Wiele z nich przedwcześnie traci matkę, a przez pierwsze tygodnie życia małe foczki nie mogą samodzielnie żyć. W tym okresie nie potrafią jeszcze polować na ryby, są wygłodzone i często chore.  

Reklama

W ostatnich latach pod opiekę ośrodka trafiło kilkadziesiąt małych fok, gdzie doświadczony personel przygotowuje je do samodzielnego życia. Gdy już są gotowe, zostają wypuszczone, by mogły przyzwyczaić się do naturalnego środowiska. 

Potrzebujemy wsparcia tych, którym nieobojętny jest los tych zwierząt. Potrzeb jest bardzo dużo, a z roku na rok wraz z przybywającymi pacjentami ośrodka przybywa zadań i pracy, a także potrzeb związanych z wyposażeniem ośrodka w sprzęt do transportu zwierząt, pokarm, lekarstwa, środki higieniczne i sprzęt niezbędny do zapewnienia małym pacjentom dostatecznej  opieki. Pomóżcie nam już teraz i zostańcie stałymi Przyjaciółmi Fok na Ratujemyzwierzaki.pl” – proszą o pomoc pracownicy ośrodka. 

Zebrane w ten sposób środki przeznaczone będą na dofinansowanie działań związanych z opieką i kuracją fok na rehabilitacji. Pomogą one sprawniej dotrzeć do potrzebującej foki, zapewnić jej jak najlepszą opiekę, w tym opiekę weterynaryjną, tak, by zwierzęta mogły wrócić po leczeniu do Bałtyku. 

Zbiórka na rzecz ośrodka dla fok: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/fokarium

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.