Pomóżmy wrocławskiemu ZOO! Wesprzyj zwierzęta

Wrocławskie ZOO to kolejne miejsce, które potrzebuje wsparcia z powodu strat poniesionych w wyniku pandemii koronawirusa. Rezerwy finansowe wystarczą do czerwca.  

Straty wrocławskiego ogrodu zoologicznego są już liczone w milionach. Tak tragicznej sytuacji finansowej nie było jeszcze nigdy. Wrocławskie Zoo podało w komunikacie na swojej stronie:

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Takiej sytuacji w 155 letniej historii Zoo Wrocław nie było. 11 marca 2020 roku ogród został zamknięty dla zwiedzających z powodu epidemii wywołanej przez wirusa COVID-19. Dotychczasowe przerwy w funkcjonowaniu zoo związane były jedynie z działaniami wojennymi. Tym razem nie grozi pracownikom i zwierzętom zniszczenie ogrodu, ale niewidzialny przeciwnik. Jednak Zarząd wrocławskiego zoo uspokaja wszystkich, że zwierzętom nic nie grozi.”

Na utrzymanie zwierząt pieniędzy wystarczy do czerwca. W tej chwili ich sytuacja jest stabilna, nie brakuje pożywienia, zwierzęta mają dobre warunki. Mimo to sytuacja związana z koronawirusem mocno wpłynęła na kondycję finansową instytucji. 

W oświadczeniu prezes Radosław Ratajszczak podkreśla: “Wrocławskie zoo to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w kraju, która przyjmuje blisko 2 mln odwiedzających rocznie. Jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce i mieszka tu 12 tys. zwierząt, reprezentujących ponad 1 tys. gatunków. Zapewniam, że zrobimy wszystko, aby mimo trudnej sytuacji jaka nas wszystkich dotyka, wrocławski ogród nie stracił na swej atrakcyjności dla odwiedzających i zachował swój ogromny wkład w światową ochronę gatunków zagrożonych wyginięciem”.

Jak pomóc wrocławskiemu zoo? 

Możemy już dziś kupić vouchery do ZOO, które będzie można wykorzystać w ciągu 365 dni w roku.

Bilety można kupić na tej stronie: https://bilety.zoo.wroclaw.pl/bony/vouchery-serie.html

Na Facebooku ogrodu zoologicznego możemy przeczytać, że choć nie ma zwiedzających, to w zoo rodzą się młode:

„Nasze ZOO wciąż pozostaje zamknięte dla odwiedzających, jednak natury nie wyłączymy. U nas BabyBOOM trwa w najlepsze. Nie ZOOstawiaj na potem, wesprzyj nasze działania i kup bilet już dziś. A po otwarciu pędem do maluchów!”