1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Wrocławskie zoo prowadzi transmisje na żywo!

Wrocławskie zoo prowadzi transmisje na żywo!

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wrocławski ogród zoologiczny jest zamknięty dla odwiedzających. By wyjść naprzeciw wszystkim, którzy spragnieni są widoków mieszkających tam zwierząt, pracownicy placówki wpadli na pomysł prowadzenia transmisji z życia poszczególnych zwierząt.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

W ramach cyklu „Domowe Zoo” pracownicy pokazują wybrane gatunki zwierząt, do których podchodzą najbliżej, jak to tylko możliwe. Spotkania odbywają się w duetach – prowadzone są zarówno przez opiekuna, jak i edukatora. Pomysłodawcy tym samym chcą, by transmisje traktowane były nie tylko jak rozrywka, ale także jako program edukacyjny. Każdy film kończy się więc zadaniem domowym, np. zagadką lub praca plastyczną.

Nasze zoo jest zamknięte dla zwiedzających, ale zwierzęta codziennie potrzebują opieki, bez względu na sytuację. Prawie 90 opiekunów, w okrojonym składzie, przez 7 dni w tygodniu dba o 12 tysięcy zwierząt. Skoro my pracujemy, a ludzie nie mogą do nas przyjść, to postanowiliśmy przyjść do nich, do ich domów. Stąd pomysł na edukacyjne transmisje na żywo mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo.

Transmisje z cyklu „Domowe zoo” prowadzone są w każda środę i piątek o godzinie 12, za pośrednictwem Facebooka – dlatego najlepiej śledzić fanpage zoo – tutaj. Do tej pory można było „podejrzeć” życie zwierząt zamieszkujących dziedziniec ogrodu – owiec, kóz oraz kucy szetlandzkich.

fot.: zoo.wroclaw.pl

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.