Poznań rusza z targami alternatywnych paliw

28 marca w halach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się pierwsza edycja targów Alternative Fuels Technology. Impreza adresowana jest przede wszystkim do producentów i dystrybutorów instalacji oraz rozwiązań dla LPG, CNG, LNG.

Targi Alternative Fuels Technology będą okazją do tego, by zapoznać się z wyzwaniami, jakie stoją przed sektorem autogazu, oraz rozwiązaniami, które pozwalają tym wyzwaniom sprostać. W gronie wystawców znajdą się liderzy branży m.in. z Polski, Włoch i Turcji. – Obserwując rynek motoryzacyjny, można zauważyć bardzo wyraźny trend wśród konsumentów: poszukują oni nowych, ekologicznych i ekonomicznych sposobów zasilania auta. Unia Europejska jako jeden z głównych punktów programu ochrony środowiska stawia sobie za cel zastępowanie paliwami alternatywnymi paliw kopalnych. Istnieje więc potrzeba stworzenia przestrzeni do dyskusji między profesjonalistami zajmującymi się alternatywnymi metodami zasilania samochodów oraz zintegrowanie producentów oferujących nowoczesne zasilanie z konsumentami poszukującymi tego typu rozwiązań – informuje Dariusz Wawrzyniak, dyrektor targów.

Równocześnie z AFT odbędzie się Kongres Move – konferencja o przyszłości motoryzacji. Swój udział w niej zapowiedzieli już m.in. przedstawiciele Ministerstwa Energii, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Infrastruktury.

Targi Alternative Fuels Technology potrwają do 31 marca.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Czarna pszczoła powróciła do Polski na dobre?

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea) prawdopodobnie już na stałe wróciła do Polski. W 2002 roku uznano ją za gatunek wymarły. W 2005 roku zanotowano pierwsze po 70 latach przypadki jej występowania na terenie naszego kraju. W 2018 roku odnaleziono 28 nowych stanowisk. To pozytywna wiadomość, ponieważ zadrzechnia mimo groźnego wyglądu jest nieszkodliwa i w dodatku pożyteczna.