W Poznaniu powstanie pierwsza w Polsce stacja szybkiego ładowania Tesli

W Poznaniu powstanie pierwsza w Polsce stacja szybkiego ładowania Tesli

Stacja Tesla Supercharger zapewnia szybkie oraz bezpłatne ładowanie akumulatorów elektrycznych samochodów produkowanych przez firmę Tesla. W Poznaniu już niedługo ma powstać pierwsza taka stacja w Polsce. Zgodnie z planami ma zostać umiejscowiona obok hotelu City Park przy ulicy Wyspiańskiego.

Już od blisko roku pojawiają się informacje o budowie stacji Tesla Supercharger w Polsce. Niedawno pojawiła się jednak oficjalna informacja o tym fakcie na stronie supercharge.info. Sprecyzowane jest ponadto dokładne miejsce instalacji, jakim jest  wnętrze kompleksu City Patk między ulicami Ułańską, Wyspiańskiego i Wojskową. Firma Tesla uzyskała już pozwolenie na budowę stacji, więc prace powinny ruszyć niebawem.

Stacje Tesla Supercharger to stacje ładowania akumulatorów dedykowane do samochodów Tesli. Zaledwie 30 minut ładowania wystarczy do przejechania około 270 km przy prędkości nie przekraczającej 85 km/h. I co najważniejsze – ładowanie samochodów na tych stacjach jest darmowe.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.