Prawie 3,8 tys. ton nielegalnie przywiezionych śmieci wróciło do Wielkiej Brytanii

Prawie 3,8 tys. ton nielegalnie przywiezionych śmieci wróciło do Wielkiej Brytanii

Ministerstwo Środowiska pochwaliło się, że w roku bieżącym na wskutek efektywnych działań Inspekcji Ochrony Środowiska prawie 3,8 tys. nielegalnych ton śmieci przywiezionych do Polski wróciło z powrotem do Wielkiej Brytanii. 

W obecnym roku (od 7 stycznia do 25 marca) wywieziono już 3,773 ton nielegalnie przywiezionych śmieci. Łącznie z 2018 rokiem liczba ta wynosi 5 tys. ton. To kropla w morzu, ale jednocześnie pozytyw, bo tendencja wykrywania i niwelowania tego procederu jest wzrostowa.  

Skąd ta pozytywna zmiana? 

Ministerstwo widzi w tym efekt wdrożenia pakietu odpadowego, którego celem było zapobieganie właśnie takim patologicznym sytuacjom w gospodarce śmieciowej. Jak okazało się, nowelizacja ustawy była konieczna. – To przykład skutecznych działań w walce z nieprawidłowościami w gospodarce odpadami, które zostały wzmocnione przez wprowadzone w ubiegłym roku zmiany w ustawach o gospodarce odpadami i o Inspekcji Ochrony Środowiska – pochwalił się minister Środowiska 

Główny Inspektor Ochrony Środowiska negocjował zwrot z brytyjską agencją ds. środowiska. Polska strona podkreśliła doskonałą współpracę z brytyjskim urzędem. 

Źródło: money.pl 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.