Premier Morawiecki robi dobrą minę do złej gry

Skomplikowane, ciągle zmieniające się prawo w Polsce zniechęca przedsiębiorców do inwestycji w odnawialne źródła energii. Mimo to premier Morawiecki jest zadowolony z działań rządu, twierdząc, że nasz kraj realizuje cel, jaki został narzucony przez Unię Europejską.

Warto przypomnieć, że Polska, podobnie jak pozostałe kraje Unii Europejskiej, została zobowiązana do realizacji wyznaczonego, indywidualnego planu rozwoju OZE. Od naszego kraju oczekuje się, że do 2020 roku, 15% energii elektrycznej będzie uzyskiwane z odnawialnych źródeł energii. Biorąc pod uwagę panujący w branży regres, może się to okazać trudne do realizacji, ale Mateusz Morawiecki ma na ten temat nieco inne zdanie.

„Mamy aspiracje, aby ten cel, który został uzgodniony z Unią Europejską, czyli 15% naszej energii do roku 2020, został wykonany. Jesteśmy na bardzo dobrej drodze, aby go wykonać”, powiedział premier Polskiej Agencji Prasowej.

Na koniec 2016 roku OZE w polskim mikście energetycznym stanowiły 11,3%. Biorąc pod uwagę w jakim tempie następował przyrost w ubiegłych latach oraz przepisy polskiego prawa dla odnawialnych źródeł, trudno podzielać optymizm Mateusza Morawieckiego.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.