Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o OZE

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o OZE

W piątek prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii, która przewiduje m.in. przeprowadzenie aukcji OZE w 2019 r. W Sejmie za ustawą głosowało 413 posłów. Nowe przepisy wejdą w życie po oficjalnej publikacji w Dzienniku Ustaw. 

B1
Reklama

Kancelaria Prezydenta, w oficjalnym komunikacie poinformowała, że “celem ustawy jest realizacja dodatkowych działań zmierzających do osiągnięcia celu 15% udziału energii ze źródeł odnawialnych w końcowym zużyciu energii brutto do 2020 r., zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego oraz umożliwienie przeprowadzenia aukcji na zakup energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE), będącej przedmiotem sprzedaży w aukcjach w 2019 r.”

Nowelizacja ustawy o OZE

Ministerstwo Energii zdecydowało o wydłużeniu czasu potrzebnego na uruchomienie sprzedaży energii z elektrowni, dla których w tegorocznych aukcjach będą przyznane 15 letnie gwarancje na odkup energii po zaoferowanej cenie, która nie podlega indeksacji o inflację. Termin na uruchomienie sprzedaży energii pozyskanej ze słońca w systemie aukcyjnym według nowelizacji będzie wynosił 24 miesiące – licząc od dnia zamknięcia sesji aukcji. Termin uruchomienia sprzedaży energii z elektrowni wiatrowych na lądzie będzie wydłużony do 33 miesięcy. Rządowy projekt zakłada również objęcie systemem taryfy FiP elektrowni wodnych o mocy do 2,5 MW.

Reklama

Zmiany w ustawie o OZE

https://swiatoze.pl/nowelizacja-ustawy-o-oze-zielone-swiatlo-dla-ekologicznych-zrodel-energii/

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.