Produkcja mocy w brytyjskim sektorze wiatrowym wzrosła o 20%

Produkcja mocy w brytyjskim sektorze wiatrowym wzrosła o 20%

W pierwszym kwartale tego roku, mimo słabej wietrzności i niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych lądowe elektrownie wiatrowe w Wielkiej Brytanii wygenerowały 7,7 TWh energii elektrycznej. Jest to o 20% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Łączna moc zainstalowanych systemów wiatrowych on-shore w Wielkiej Brytanii w tym samym okresie wzrosła o 23%, czyli o 2,2 GW.

Całkowita ilość energii wyprodukowanej w tym kraju z wiatru wynosi 12,7 TWh i jest o 10% większa niż w pierwszym kwartale 2016 roku.

W pierwszym kwartale tego roku odnawialne źródła energii stanowiły 26,6% całkowitej energii elektrycznej zużywanej w Wielkiej Brytanii. To o 1% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Mimo to jest to wartość niższa niż rekordowe 26,8%. Rekord ten padł w czwartym kwartale roku 2015.

OZE wygenerowały łącznie 24,8 TWh w okresie od początku stycznia do końca marca bieżącego roku. Jest to ilość o 5% większa niż w roku 2016. Całkowita moc zainstalowanych OZE w tym kraju wynosi 36,9 GW i jest większa o 12% niż w analogicznym okresie roku 2016.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.