Program „Eko-Tatry” zadebiutuje w powiecie tatrzańskim

Najwięksi polscy gracze z branży energetycznej coraz częściej dostrzegają potrzebę podejmowania ciekawych i innowacyjnych inwestycji, które rzucą pozytywne światło na ich firmę. Wspomniane projekty przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego, bowiem proekologiczny wizerunek marki jest niezwykle ważny z punktu widzenia potencjalnych klientów. TAURON Polska Energia S.A., jako jedna z ważniejszych firm na polskim rynku energetycznym, rozpoczęła realizację projektu „Eko-Tatry”, który pozwoli na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

„Eko-Tatry” to inwestycja rozwojowo-badawcza, która ma odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Będzie ona realizowana przy współpracy z powiatem tatrzańskim. Jej celem jest zainstalowanie ogrzewania elektrycznego w domach o powierzchni mniejszej niż 180 m2, które są zlokalizowane w miejscach uniemożliwiających przyłącz do sieci ciepłowniczej i gazowej.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W budynkach objętych programem zostanie zamontowany potrzebny osprzęt oraz urządzenia pomiarowe, które dostarczą przedsiębiorstwu TAURON niezbędne dane do tego, by opracować taryfikator opłat za ogrzewanie wykorzystujące energię elektryczną. Potrzebne urządzenia zostaną zainstalowane budynkach w biorących udział w programie na koszt firmy.

Foto: Leszek Górak / Hotel Zakopane