Wiadomości OZE Program „Eko-Tatry” zadebiutuje w powiecie tatrzańskim 31 października 2017 Wiadomości OZE Program „Eko-Tatry” zadebiutuje w powiecie tatrzańskim 31 października 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Najwięksi polscy gracze z branży energetycznej coraz częściej dostrzegają potrzebę podejmowania ciekawych i innowacyjnych inwestycji, które rzucą pozytywne światło na ich firmę. Wspomniane projekty przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego, bowiem proekologiczny wizerunek marki jest niezwykle ważny z punktu widzenia potencjalnych klientów. TAURON Polska Energia S.A., jako jedna z ważniejszych firm na polskim rynku energetycznym, rozpoczęła realizację projektu „Eko-Tatry”, który pozwoli na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Reklama „Eko-Tatry” to inwestycja rozwojowo-badawcza, która ma odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Będzie ona realizowana przy współpracy z powiatem tatrzańskim. Jej celem jest zainstalowanie ogrzewania elektrycznego w domach o powierzchni mniejszej niż 180 m2, które są zlokalizowane w miejscach uniemożliwiających przyłącz do sieci ciepłowniczej i gazowej. W budynkach objętych programem zostanie zamontowany potrzebny osprzęt oraz urządzenia pomiarowe, które dostarczą przedsiębiorstwu TAURON niezbędne dane do tego, by opracować taryfikator opłat za ogrzewanie wykorzystujące energię elektryczną. Potrzebne urządzenia zostaną zainstalowane budynkach w biorących udział w programie na koszt firmy. Foto: Leszek Górak / Hotel Zakopane Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.