Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Przy ZE PAK powstanie ośrodek szkoleniowy OZE

Przy ZE PAK powstanie ośrodek szkoleniowy OZE

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin podpisało porozumienie o współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego w Koninie. Jej owocem ma być ośrodek szkoleniowy dla pracowników z sektora energetyczno-węglowego, którzy będą mogli uzyskać nowe kwalifikacje z zakresu OZE. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Współpraca ZE PAK z ARR w Koninie

Porozumienie dotyczy wspólnego działania na rzecz utrzymania i tworzenia miejsc pracy w sektorze energetycznym regionu Wschodniej Wielkopolski. Współpraca z ARR ma dotyczyć przygotowania wsparcia dla kadr pracowniczych, aby miały one zapewnione możliwości pozyskania nowych oraz rozszerzenia dotychczasowych umiejętności i kwalifikacji. 

Centrum Szkoleniowe OZE

W ramach porozumienia ZE PAK sfinansuje budowę Centrum Szkoleniowego OZE, w którym będą prowadzone kompleksowe kursy dla potencjalnych instalatorów systemów fotowoltaicznych. Ukończenie kompletu szkoleń potwierdzi certyfikat wydawany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Przekwalifikowanie się z energetyki węglowej na źródła odnawialne

Centrum powstaje przede wszystkim z myślą o pracownikach ZE PAK. Nieprzychylna dla energetyki węglowej sytuacja rynkowa oraz kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa, wywierają swój negatywny wpływ na sektor energetyczny. Centrum ma być narzędziem zaradczym na te zmiany. 

“Pracownicy, którzy wezmą udział w szkoleniu i otrzymają certyfikat wydawany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich będą mogli znaleźć zatrudnienie w sektorze odnawialnych źródeł energii, w szeroko pojętej Grupie Kapitałowej. Jedną z wielu możliwości pracy dla takich osób będzie montaż instalacji fotowoltaicznych sprzedawanych w sieci Cyfrowego Polsatu i Plusa pod marką ESOLEO, jak również udział w projekcie związanym z budową na terenach należących do Grupy ZE PAK farmy fotowoltaicznej o mocy 70 MW w Brudzewie”czytamy w komunikacie. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.