Przygotuj z nami ekoświęta!

Na co dzień dużo mówi się o ochronie środowiska naturalnego. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak świętować, aby mu nie szkodzić? A to właśnie nasze wybory i sposób postępowania mają wpływ na stan ziemi, wody i powietrza, wraz z żyjącymi roślinami i zwierzętami. Nie zapominajmy o tym również podczas zbliżających się świąt. Aby Wam to ułatwić, przygotowaliśmy zupełnie wyjątkowy ekokalendarz adwentowy.

Od 1 do 24 grudnia będziemy poruszać inny temat, który pomoże Wam przygotować się do świąt w zrównoważonym, ekologicznym stylu. 24 dni to 24 inspirujące zadania, wyzwania lub informacje do przemyślenia. Sami zdecydujecie, czy wykonać je wszystkie czy tylko część. A może wymyślicie własne? Wszystkie zadania znajdziecie w specjalnej zakładce w naszym portalu. Zachęcamy do pobrania i wydrukowania kalendarza (plik poniżej). Na bieżąco możecie wpisywać, które z zadań udało Wam się zrobić.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Poruszymy kwestie zakupów – jak robić je z głową? Skupimy się na upominkach dla najbliższych – czy zawsze trzeba kupować nową rzecz? Podpowiemy, w jaki sposób pomóc potrzebującym dzieciom, starszym, samotnym i zwierzakom. Nie zabraknie również tematów ściśle związanych ze świętami – porządki bez chemii, choinka żywa czy sztuczna, a może… wypożyczona, ozdoby choinkowe, kartki i pakowanie prezentów. Ważnym aspektem świąt są oczywiście pyszne potrawy i tu również postaramy się Was zainspirować do małych kulinarnych eksperymentów. Będziecie z nami? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!