Posprzątaj śmieci, a dostaniesz książkę

Posprzątaj śmieci, a dostaniesz książkę

19 września odbędzie się kolejna edycja wyjątkowej akcji „Książka za worek śmieci”! W zamian za udział w sprzątaniu świata można otrzymać książkę. Wydarzenie odbędzie się w pięciu największych miastach Polski. Mieszkasz w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu lub Poznaniu? Zarejestruj się już dziś, dołącz do wspólnego sprzątania i zgarnij książkę.

Czytanie za sprzątanie

Wszystko zaczęło się od Anny Jaklewicz- podróżniczki, pisarki i ekoaktywistki. 

Chcemy uaktywnić mieszkańców największych polskich aglomeracji do wspólnego działania na rzecz środowiska oraz na rzecz miasta. Dlatego razem ruszymy w teren by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji. Na uczestników akcji czekają książki – mówi o organizowanej przez nią corocznej akcji.

Pomysł zrodził się na Festiwalu Podróżniczym w Gryfinie w ramach promocji książki autorki „Indonezja,. Po drugiej stronie raju”. W ciągu półtora roku odbyło się już 15 edycji.

Każdy, kto zgłosi się do sprzątania najbardziej zanieczyszczonych terenów, dostanie jedną z ufundowanych przez patronów akcji książkę. W każdym z miast jest do rozdania 60 pozycji. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi zarejestrują swój udział w akcji w danym mieście i pojawią się na miejscu w dniu sprzątania.

Gdzie można się zgłosić?

Kampania obejmuje 5 miast:
– Warszawa – sprzątany będzie prawy brzeg Wisły
– Kraków – miejsce zbiórki to Plaża Bagry, gdzie wszyscy chętni ruszą w kierunku Zalewu Bagry
– Łódź – na tapet wzięto zanieczyszczony Las Łagiewnicki
– Wrocław – sprzątania wymaga tym razem nasyp kolejowy przy Parku Grabiszyńskim
– Poznań – miejsce zbiórki i działania to okolice pętli Tramwajowej na Miłostowie

Ważne, żeby coś zrobić

Akcja spotyka się z szerokim zainteresowaniem wszystkich, którym los planety leży na sercu.

Książka to tylko miły dodatek. Najważniejsze, że mogę coś realnie zmienić i zrobić. I dzięki mnie w miejscach, które mijam codziennie robi się po prostu czyściej. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału, bo nie tylko robimy coś dobrego, ale również sami poczujemy się lepiej! – mówi Anna, uczestniczka poprzedniej edycji.

Więcej szczegółów na fanpage wydarzenia.