Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Przystankowy hotel dla owadów i ptaków

Przystankowy hotel dla owadów i ptaków

Francuskie Studio NAB wpadło na pomysł połączenia “zielonych przystanków” z hotelem dla owadów i ptaków, mając nadzieję, że dzięki temu rozwiązaniu zwiększy się ilość pożytecznych owadów zapylających i innych.

BANER MOBILEB1
Reklama

Zielone przystanki

przystanek dla ptakow i owadow

“Zielone przystanki”, czyli roślinne wiaty przystankowe, łagodzą skutki zmian klimatu poprzez zwiększanie retencji w mieście, obniżanie temperatury i ograniczanie zjawiska tzw. miejskiej wyspy ciepła, ponieważ są w stanie zatrzymać do 90% wody opadowej w ciągu roku. Kolorowe przystanki autobusowe zagościły już Siemiatyczach, niedługo mają pojawiać się w Białymstoku, Radomiu i Gdańsku.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

The Hotel Bus Stop

ekologiczny przystanek jak jest zbudowany

Ptasi hotel ma zostać zbudowany z materiałów w pełni pochodzących z recyklingu. Studio NAB nazwało projekt “The Hotel Bus Stop”. Na jego dachu będzie się znajdować roślinność przyciągająca owady zapylające. Pod dachem zamontowane zostaną skrzynki, w których mogłyby zamieszkać ptaki żyjące w mieście. Przystanki miałyby stanąć w centrach miast oraz proekologicznych dzielnicach.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

W kwietniu tego roku francuski zespół przygotował również projekt zielonej szklarni, która miałaby się znaleźć na spalonym dachu katedry Notre Dame.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.