Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Radom: kubły na zużyte sprzęty elektroniczne

Radom: kubły na zużyte sprzęty elektroniczne

20 czerwonych pojemników na zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego stanęło w całym Radomiu. Można do nich wrzucać urządzenia w rozmiarze do 50 cm. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

B1
Reklama

System Elektryczne Śmieci to nowoczesne, zintegrowane narzędzie, które łączy w sobie technologię smart z bezpieczeństwem. Każdy z pojemników posiada opomiarowanie wypełnienia oraz dodatkowe zabezpieczenia chroniące środowisko przed niebezpiecznymi substancjami z elektroodpadów i baterii wyjaśnia prezes MB Recycling Bartłomiej Hajduk, do której należą radomskie kontenery.

Urządzenia niedużych rozmiarów

Projekt zbiórki zużytego sprzętu będzie trwał przez kolejne cztery lata. Kontenery postawiono w 18 ogólnodostępnych miejscach w całym Radomiu. Można do nich wrzucać baterie, telefony, suszarki, radia, a także średnie RTV i AGD – kuchenkę mikrofalową, komputer itp., ale o gabarytach do 50 cm. 

Reklama

Łatwa utylizacja elektrośmieci

Miasto w ten sposób przyłącza się do samorządów, które umożliwiają mieszkańcom wygodną i selektywną zbiórkę elektrośmieci. 

Zaproponowane rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze system jest ogólnie dostępny. Duża liczba pojemników, które zostaną ustawione w różnych częściach miasta, zapewni mieszkańcom wygodę. Nie będzie już trzeba odwozić zużytego sprzętu do PSZOK-u. Po drugie firma gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Radom z każdym tego typu działaniem staje się coraz bardziej przyjazny dla mieszkańców i środowiska naturalnegopowiedział wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik.

Źródło: portalkomunalny.pl, mbrecycling.pl
Fot. Anna Wróblewska/UM Radom

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.