Radom: kubły na zużyte sprzęty elektroniczne

20 czerwonych pojemników na zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego stanęło w całym Radomiu. Można do nich wrzucać urządzenia w rozmiarze do 50 cm. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

System Elektryczne Śmieci to nowoczesne, zintegrowane narzędzie, które łączy w sobie technologię smart z bezpieczeństwem. Każdy z pojemników posiada opomiarowanie wypełnienia oraz dodatkowe zabezpieczenia chroniące środowisko przed niebezpiecznymi substancjami z elektroodpadów i baterii wyjaśnia prezes MB Recycling Bartłomiej Hajduk, do której należą radomskie kontenery.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Urządzenia niedużych rozmiarów

Projekt zbiórki zużytego sprzętu będzie trwał przez kolejne cztery lata. Kontenery postawiono w 18 ogólnodostępnych miejscach w całym Radomiu. Można do nich wrzucać baterie, telefony, suszarki, radia, a także średnie RTV i AGD – kuchenkę mikrofalową, komputer itp., ale o gabarytach do 50 cm. 

Łatwa utylizacja elektrośmieci

Miasto w ten sposób przyłącza się do samorządów, które umożliwiają mieszkańcom wygodną i selektywną zbiórkę elektrośmieci. 

Zaproponowane rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze system jest ogólnie dostępny. Duża liczba pojemników, które zostaną ustawione w różnych częściach miasta, zapewni mieszkańcom wygodę. Nie będzie już trzeba odwozić zużytego sprzętu do PSZOK-u. Po drugie firma gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Radom z każdym tego typu działaniem staje się coraz bardziej przyjazny dla mieszkańców i środowiska naturalnegopowiedział wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik.

Źródło: portalkomunalny.pl, mbrecycling.pl
Fot. Anna Wróblewska/UM Radom