Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Rewolucja w fotowoltaice? Ta konstrukcja przyspiesza montaż paneli PV 

Rewolucja w fotowoltaice? Ta konstrukcja przyspiesza montaż paneli PV 

Konstrukcja iFIX umożliwia montaż paneli fotowoltaicznych na dachach płaskich. Rozwiązanie to zyskało już uznanie w Niemczech. Jakie są jego największe zalety?

B1
Reklama

Czym jest konstrukcja iFIX?

Podczas tegorocznej edycji targów Intersolar w Monachium voestalpine Automotive Components Schwäbisch Gmünd.zapaprezentowało iFIX.  To konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych na dachach płaskich. Czym wyróżnia się to nowe rozwiązanie?

pR1PmeUb bEUSsEHGQeHKCEzoTc5Sa1n5gzGVmL7jwT6QfgSaOgms qXRzOhPLtqUCv6

Źródło: voestalpine.com

Reklama

Konstrukcja iFIX jest przeznaczona do montażu fotowoltaiki na dachach płaskich (do 3 st. nachylenia). Umożliwia zamontowanie systemu w kierunku południowym oraz w konfiguracji wschód-zachód. Zamieszczony na konstrukcji moduł nachylony jest pod kątem 10 st. i nie ma możliwości jego regulacji. Konstrukcja iFIX jest ze stali i waży 3,71 kg, a jej wymiary to wynoszą 1271 x 367 x 227 mm.

Jak wygląda montaż iFIX?

Według zapewnień producenta konstrukcja iFIX jest łatwa w montażu. Nie potrzeba jej obróbki ani cięcia, bo posiada system zatrzaskowy. To rozwiązanie daje konkretne korzyści. Jakie? Przede wszystkim skraca czas montażu o nawet 50%.

Źródło: voestalpine.com

Fot. Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.