Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Rynek fotowoltaiczny z własnym indeksem giełdowym

Rynek fotowoltaiczny z własnym indeksem giełdowym

Instytut Energii Odnawialnej stworzył autorski indeks giełdowy IEO_PV. Będzie on skupiał notowania największych spółek na rynku fotowoltaiki w Polsce. Prognozy ekspertów zapowiadają, że odniesie ona wielki sukces, a inwestorów nie zabraknie.

BANER MOBILEB1
Reklama

Szybki rozwój fotowoltaiki

Dzięki wzrostowi świadomości ekologicznej oraz atrakcyjnym programom dofinansowania montażu paneli słonecznych (Mój Prąd, Zielony Ład), możemy zaobserwować gwałtowny rozwój branży PV. Firmy z tego sektora notują coraz większe zyski. Dlatego Instytut Energii Odnawialnej, aby mieć odpowiednie narzędzia i przestrzeń do badań nad tym prężnie działającym rynkiem postanowił stworzył własny indeks giełdowy IEO_PV. Skupia on notowania spółek, które działają na giełdach NewConnect, a także na głównym parkiecie GPW. Cechuje go prostota i przejrzystość.

Kto będzie objęty indeksem?

W skład IEO_PV  wchodzą cztery firmy notowane na giełdzie NewConnect:

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Columbus Energy

– Photon Energy

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

– Novavis

– 01Cyberaton

Ponadto członkami są również trzy spółki z rynku głównego GPW:

– ML System

– Sunex

– Grodno

Obiecujące prognozy dla IEO_PV

„Giełdowy boom” na fotowoltaikę możemy obserwować od początku 2019 roku i ta właśnie data stanowi początkową wartość WIG-Energia z 1 stycznia 2019 roku. O tym, że IEO_PV ma szansę odnieść spektakularny sukces świadczą liczby. Kiedy porównamy WIG-Energia z nowym indeksem, zauważamy, że stracił on na wartości o 27%. Indeks branży PV natomiast powiększył swoją wartość o 800%! Nowe produkty wyżej wspomnianych firm, ciągle poszerzana oferta sprawiają, że gracze giełdowi coraz częściej inwestują swoje pieniądze w fotowoltaikę. W pozyskaniu kapitału firmom z IEO_PV pomaga w ramach współpracy partnerskiej Dom Maklerski Prosper Capital.

Indeks jest aktualizowany codziennie, co miesiąc jest zostaje podsumowany i skomentowany przez IEO oraz partnerów.

Tak szybki i efektowny rozwój giełdowy branży z sektora OZE pokazuje możliwości, jakie niesie transformacja energetyczna. Nie tylko jest bardziej przyjazna dla środowiska, ale po prostu można na niej zarobić. Wiele wskazuje na to, że w ślad za branżą PV już niedługo ruszy elektromobilność.

Źródło: ieo.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.