Jak sfinansować inwestycję w OZE?

W dniach 11- 12 kwietnia we Wrocławiu odbyły się Targi Energii ze Źródeł Odnawialnych i Efektywności Energetycznej InEnerg. Na zwiedzających, oprócz szerokiej oferty wystawców i nowości technologicznych, czekały warsztaty, seminaria, fora branżowe oraz spotkania eksperckie. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Energii oraz Prezydent Wrocławia.

Podczas Targów InEnerg 2017 we Wrocławiu, o tym jak ubiegać się o dofinansowanie inwestycji w odnawialne źródła energii rozmawialiśmy z Wojciechem Nawrockim z firmy Metropolis.

Większość Regionów już uruchomiła albo uruchomi konkursy jeszcze w tym roku, bądź przyszłym. (…)  Środki dla inwestorów istnieją. W zależności od potrzeb trzeba dowiedzieć się o możliwościach dofinansowań w swoim regionie. Jest to bardzo dobry moment dla inwestorów w zakresie energetyki odnawialnej, aby teraz zainteresować się tym i ubiegać się o dofinansowanie takich projektów – powiedział Wojciech Nawrocki z Metropolis Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o..

Dwa dni targowe we Wrocławiu skierowane były do wszystkich osób związanych z szeroko pojętą branżą OZE. Wśród tegorocznych wystawców pojawili się m.in. producenci oraz instalatorzy elektrowni fotowoltaicznych, przedsiębiorstwa energetyczne, firmy zajmujące się pozyskiwaniem dotacji dla OZE, stowarzyszenia branżowe, dystrybutorzy urządzeń OZE, a także firmy konsultingowe oraz instytucje edukacyjne związane z dziedziną odnawianych źródeł energii.

Targom towarzyszył szereg warsztatów, seminariów oraz forów branżowych. Pierwszego dnia targów odbyły warsztaty „Fotowoltaika – jak właściwie inwestować jak właściwie instalować”, seminarium: „Przyszłość Kogeneracji w Polsce oraz VIII Dolnośląskie Forum Energii Odnawialnej”. Z kolei drugiego dnia zwiedzający mieli okazje wziąć udział w III edycji Dnia Rolnictwa „Rolnik z energią. OZE przyszłością polskiego rolnictwa” oraz w warsztatach „ENERGETYKA WODOROWA – technologie i perspektywy”.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Dobry I kwartał Grupy TAURON

Następny artykuł

Columbus Energy S.A. notuje ponad 1 mln zł zysku netto w 1 kw. 2017 r.

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,