Sieć taxi EcoCar będzie informować o jakości powietrza

W Polsce nie brakuje niezależnych sieci taksówek, które próbują rywalizować z niemieckim Uberem. Jedną z nich jest EcoCar, który wybija się ponad konkurencję pro-ekologiczną flotą ponad trzystu samochodów, z których każdy dysponuje napędem hybrydowym. Sieć jest obecna w Trójmieście, Warszawie oraz we Wrocławiu, ciągle ulepszając oferowane przez siebie usługi.

Ostatnio EcoCar rozpoczęła współpracę z firmą Airly, która oferuje mierniki jakości powietrza. Teraz podczas podróży taksówką aplikacja firmy będzie wyświetlać aktualne dane na temat jakości powietrza w danym miejscu, w którym znajduje się kierowca wraz z pasażerem. Wszystko na podstawie wykorzystania GPS w urządzeniu mobilnym i połączenia z bazą danych Airly, która skupia 1400 czujników rozmieszczonych w różnych miejscach kraju. Co więcej, ich liczba sukcesywnie będzie się zwiększać.

„Aplikacja EcoCar wysyła wiadomości push, do pasażerów taksówek z informacją o jakości powietrza, w miejscu, w którym się znajdują. Docelowo każdy klient, zamawiający samochód przez aplikację EcoCar będzie mógł sprawdzić dane o smogu samodzielnie, w dowolnym momencie z poziomu aplikacji. Geolokalizacja w aplikacji w połączeniu z gęstą siecią czujników Airly umożliwia prezentację najbardziej aktualnych informacji”, powiedział Paweł Osowski, CEO EcoCar.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Płoną lasy Amazonii, Rosji i Hiszpanii. To efekt ludzkich działań i suszy

Płonący las deszczowy Amazonii można zaobserwować z kosmosu, rosyjskich torfowisk może się nie dać ugasić, a ogień na Gran Canarii strawił już ponad 10 tys. hektarów obszaru zalesionego oraz łąk. Bilans jest tragiczny. Obserwatorzy wskazują, że w porównaniu z tą samą porą rok temu nastąpił wzrost liczby pożarów o 84%.