Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Siemens celebruje budowę nowej fabryki turbin wiatrowych w Cuxhaven w Niemczech

Siemens nowa fabryka turbin wiatrowych w Cuxhaven

Siemens celebruje budowę nowej fabryki turbin wiatrowych w Cuxhaven w Niemczech

Chłodny listopadowy ranek był oprawą dla ceremonii zakończenia budowy struktury hal fabryki Siemensa w Cuxhaven w północnych Niemczech. Inwestycja ta ma zagwarantować Siemens Wind Power pozycję lidera w branży dzięki produkcji nowej generacji turbin wiatrowych.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Fabryka w Cuxhaven ma być najnowocześniejszą placówką tego rodzaju na świecie. Dzięki temu poprawiona zostanie wydajność produkcji a w konsekwencji obniżone koszty produkcji. Plany zakładają skończenie budowy fabryki do połowy przyszłego roku.

Fabryka w Cuxhaven leży niedaleko portu morskiego w tym mieście, co nie jest bez znaczenia – Siemens jest liderem w sektorze produkcji turbin wiatrowych dla instalacji off-shore. Umiejsowienie fabryki w północnych Niemczech też jest nieprzypadkowe „Siemens inwestuje zawsze tam gdzie jest rynek. Jako że Wielka Brytania i Niemcy to nasi główni klienci ta lokalizacja wydała się naturalna” komentuje przedstawiciel firmy.

Na początku prace w fabryce skupione będą wokół produkcji turbin dla platformy D7 – bezpośrednio napędzanych turbin o mocy 7 MW, ale docelowo budowane tam mają być jeszcze większe systemy, jak informuje Carsten-Sünnke Berendsen z Siemensa.

To nie jedyna duża fabryka jaką buduje obecnie Siemens. Niedawno otwarta została placówka firmy w Hull w Anglii, gdzie produkowane są łopatki dla morskich wiatraków. Fabryka znajduje się w Alexandra Docks i wyprodukowała swoje pierwsze, 75 metrowe łopatki, które na początku przyszłego roku trafią do odbiorcy.

Ogromnym fabrykom towarzyszą ogromne statki do transportu elementów wiatraków. Siemens testuje nową koncepcję logistyczną wraz ze swoją flotą statków transportowych dla produkowanych przez siebie systemów. Długi na 141 metrów Rotra Vente to pierwszy z statków tej floty, mającej umożliwić ekonomiczny transport elementów dla instalacji wiatrowych off-shore.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.