Siemens Gamesa dostarczy do USA turbiny wiatrowe o łącznej mocy 780 MW

Jak poinformowała na swojej stronie niemiecka spółka Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE), firma wyeksportuje do USA turbiny wiatrowe o łącznej mocy ponad 780 MW, która odpowiada 300 jednostkom.

Turbiny wiatrowe zostaną zainstalowane w ramach pięciu projektów infrastrukturalnych na terytorium Stanów Zjednoczonych. Spółka wskazuje, że zamówienie dotyczy 92 turbin typu SWT02.3-108, 144 turbin SWT-2.625-120 oraz 74 jednostek G126-2.625 MW. W ramach tych projektów zostanie wygenerowana energia elektryczna, która zostanie dostarczona do 240 tysięcy gospodarstw domowych.

„Bardzo się cieszę, że Siemens Gamesa został wybrany do realizacji tych pięciu dużych zamówień w USA. Świadczy to o zaufaniu naszych klientów do produktów zawartych w naszej ofercie” – stwierdził Ricardo Chocarro, przedstawiciel Onshore Siemens Gamesa. „Dzięki naszemu bogatemu portfolio produktów jesteśmy w stanie zapewnić konkurencyjne towary spełniające wszelkie specyfikacje i potrzeby naszych klientów w Ameryce Północnej, czyli na rynku, który jest kluczowy do osiągnięcia sukcesu” – dodał.

Modele SWT-2.3-108 oraz SWT-2.625-120 zostaną zmontowane w fabryce w Hutchinson, a większość elementów zostanie wyprodukowana w zakładzie w Fort Madison w stanie Iowa.

Siemens Gamesa podkreśla w komunikacie, że dotychczas na terytorium USA firma zainstalowała ponad 9 tysięcy turbin (łącznie 17 GW), co świadczy o wyraźnym śladzie pozostawionym przez spółkę na rynku odnawialnej energetyki w USA.

Na początku sierpnia br. w artykule Siemens Gamesa zainstalował w Tajlandii najwyższe w Azji turbiny wiatrowe informowaliśmy, że Siemens Gamesa po raz kolejny pobił własny rekord w instalacji turbin wiatrowych. Firma zamontowała trzydzieści trzy turbiny wiatrowe o łącznej mocy 67,5 MW w ramach farmy wiatrowej Sarahnlom w Tajlandii. Turbiny są wyposażone w 153-metrowe wieże i 56-metrowe łopaty, osiągające łączną wysokość 210 metrów. To najwyższe instalacje wiatrakowe w Azji.

Źródło: Siemens Gamesa