Siemens Gamesa zainstalował w Tajlandii najwyższe w Azji turbiny wiatrowe

Niemiecki gigant odnawialny Siemens Gamesa poinformował w informacji prasowej, że po raz kolejny pobił własny rekord w instalacji turbin wiatrowych. Firma zamontowała trzydzieści trzy turbiny wiatrowe o łącznej mocy 67,5 MW w ramach farmy wiatrowej Sarahnlom w Tajlandii. Turbiny są wyposażone w 153-metrowe wieże i 56-metrowe łopaty osiągające łączną wysokość 210 metrów. Są to najwyższe instalacje wiatrakowe w Azji.

Siemens działał na zlecenie tajlandzkiej firmy inżynieryjnej Gunul, a sama farma wiatrowa została zbudowana przez dewelopera Power China ZhongNan. Farma jest wyposażona w modele turbin G114-2.0 oraz G114-21. MW. Inwestycja zostanie włączona do elektrosystemu jeszcze w tym roku.

Fotowoltaika od Columbus Energy

–Ten inwestycyjny kamień milowy prezentuje siłę prac badawczo-rozwojowych (ang. research and development, R&D) – powiedział Alvaro Bilbao, przedstawiciel Siemens Gamesa w regionie Azji i Pacyfiku. – Ponownie demonstrujemy zdolność do reagowania na potrzeby rynku oraz wszechstronność naszych turbin – dodał Bilbao.

Siemens Gamesa realizuje swoje zlecenia w Wietnamie, na Fiipinach, w Tajwanie, Korei Południowej, Japonii, Pakistanie, na Sri Lance, w Chinach ora Indiach. Dotychczas spółka zainwestowała ponad 11 tysięcy MW na rynku azjatyckim.