Siemens Gamesa zaprojektuje dla Indii hybrydowy system energetyczny

Firma Siemens Gamesa otrzymała zadanie, aby zaprojektować elektrownię hybrydową połączoną z istniejącymi już turbinami wiatrowymi o mocy 78,8 MW. System ma zostać zainstalowany w stanie Karnataka w Indiach.

Przedsiębiorstwo ma dostarczyć kompletne rozwiązania, które pozwolą stworzyć i połączyć farmę solarną o mocy 28,8 MW z istniejącą już elektrownią wiatrową o mocy 50 MW. Siemens Gamesa zajmie się także dostawami falowników fotowoltaicznych firmy Gamesa Electric oraz kompleksowym połączeniem obu projektów w jeden sprawnie działający organizm.

Przedsięwzięcie to będzie pierwszym hybrydowym systemem słonecznym na tak dużą skalę w Indiach. Oddanie go do użytku ma nastąpić do końca 2017 roku.

„Jesteśmy naprawdę dumni z wdrożenia nowego hybrydowego rozwiązania – otymalnego połączenia technologii energii słonecznej i wiatrowej” – powiedział Ramesh Kymal.

Siemens Gamesa to gigant w branży energii odnawialnej. Jest większościowym udziałowcem spółki utworzonej z połączenia niemieckiego Siemens i hiszpańskiego Gamesa. Siedziba firmy znajduje się w Hiszpanii.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nederland w Kolorado zamierza przejść na OZE

Następny artykuł

Szkocja jest przeciwna niekonwencjonalnym sposobom wydobywania węgla i gazu

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,